Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - Sportovní gymnastika ve školách Zlínského kraje stále žije

Gymnastika je základem veškerých sportů a zdravého pohybového rozvoje dětí – známá to pravda sportovního i tělocvikářského života doprovází veškeré pohybové aktivity již od nepaměti. Tento sport patří neodmyslitelně do seznamu školních sportovních soutěží, byť na řadě škol se bohužel k nejpopulárnějším odvětvím sportu neřadí … Přesto či právě proto se stále setkávají nejlepší gymnastky ze Zlínského kraje na krajském finále a nejinak to mu bylo i letos. V sokolovně TJ Sokol Zlín se ve středu 15. března 2017 utkala družstva našeho regionu o vítězství v soutěži a o právo postupu do republikové soutěže. Díky spolupráci s tělocvikáři na školách, podporujících tuto disciplínu, a především zásluhou hlavní organizátorky Mgr. Kláry Gerberyové z pořádající ZŠ Komenského Zlín se při regionální soutěži představily dívky ve třech věkových kategoriích; vítězné starší žákyně a dorostenky se představí při finále Poháru AŠSK ČR ve sportovní gymnastice základních a středních škol, které proběhne ve dnech 7.-8.4.2017 v tělocvičně SK Hradčany v Praze.

Vítězným týmům i dívkám v kategorii jednotlivkyň patří velká gratulace a přání co největšího úspěchu při soutěži v Praze, další účastnice krajského finále včetně jejich trenérů si zaslouží velké poděkování za předvedené výkony. Děkuji rovněž celému organizátorskému týmu včetně pořadatelské školy za bezchybný průběh soutěže a přeji všem co nejvíce úspěchů při gymnastických soutěžích a při propagaci sportovní gymnastiky na školách i u veřejnosti.


Výsledky:
mladší dívky
 1. ZŠ Komenského I. Zlín
 2. ZŠ E. Zátopka Zlín
 3. 1. ZŠ Napajedla

jednotlivci
 1. Adéla Daňková        (ZŠ Komenského I. Zlín)
 2. Julie Bajzová            (ZŠ E. Zátopka Zlín)
 3. Barbora Urbanová        (ZŠ Komenského I. Zlín)

starší dívky
 1. ZŠ Komenského I. Zlín
 2. Gymnázium Uherské Hradiště
 3. 1. ZŠ Napajedla

jednotlivci
 1. Leona Čagánková        (ZŠ Komenského I. Zlín)
 2. Alexandra Juříková        (Gymnázium UH)
 3. Barbora Plíčková        (ZŠ Komenského I. Zlín)

dorostenky
 1. Gymnázium Uherské Hradiště
 2. VOŠ a SPgŠ Kroměříž

jednotlivci
 1. Veronika Šálková        (Gymnázium UH)
 2. Kateřina Švancerová        (Gymnázium UH)
 3. Zuzana Škopíková        (Gymnázium UH)

Mgr. Svatava Ságnerová

Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz