Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - Krajské kolo v basketbale patřilo kroměřížskému gymnáziu

Poslední letošní sportovní soutěží středoškoláků ve Zlínském kraji bylo regionální kolo v basketbale. Tentokrát se jednalo o kategorii VI. B, která umožňuje současný start žáků dvou kategorií (starší žactvo a dorost) v návaznosti na světovou soutěž; tradičním organizátorem byla Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje. Basketbalové přebory se konaly opět v tělocvičně TJ Slavia Kroměříž a pořadatelské role se tradičně úspěšně zhostilo Gymnázium Kroměříž. Suverénním vítězem kategorie dívek se stalo Gymnázium Rožnov p.R., soutěž hochů pak vyhrálo domácí kroměřížské gymnázium – oba týmy si vybojovaly společný postup do kvalifikace (Ostrava), kde se bojuje o postup do republikového finále. Soutěž kromě asociace finančně podpořil i Zlínský kraj.