Robert Dojčár

© 2019 Mgr. Svatava Ságnerová

Fotogalerie - Klavír a kontrabas aneb koncert ve dvou

Znáte hudební nástroj, zvaný kontrabas? Jedná se o strunný smyčcový nástroj se strunami laděnými v čistých kvartách, na rozdíl od většiny moderních smyčcových nástrojů, které jsou laděny v kvintách. Kontrabas má široké využití v klasické hudbě – je nedílnou součástí symfonických i komorních orchestrů a mnoha smyčcových komorních souborů. Velmi důležitou roli hraje i v dalších hudebních stylech jako jsou jazz, blues, folk, bluegrass či rock and roll.

V pátek 9. prosince se v Drive clubu holešovského kina konal hudební koncert - v podání Ladislavy Jančové a Michaela Máši zazněly skladby pro klavír a kontrabas od C. Debussyho, Františka Černého, Rudolfa Tuláčka a Vojtěcha Kuchyňky. Posluchači si rovněž premiérově vyslechli skladby Suita, Večerní Holešov, Capriccio a Mořská hvězdice, jejichž autorkou je pedagožka holešovské ZUŠ a klavíristka MgA. Ladislava Jančová. Nádherné melodie zpříjemnily páteční podvečer všem přítomným posluchačům a nechaly zapomenout na všední starosti a předvánoční shon. Velké poděkování za skvostný večer patří oběma účinkujícím umělcům.


Mgr. Svatava SágnerováHlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz