Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Krajská rada AŠSK ČR ZLN - Seminář Sportovní ligy základních škol odstartoval nový ročník

Znáte zkratku SLZŠ? Víte, že se jedná o populární a velmi úspěšný projekt s názvem Sportovní liga základních škol O pohár ministryně školství, který pokračuje třetím rokem na své úspěšné pouti celou Českou republikou? Ve čtvrtek 24. listopadu se v areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze sešli pořadatelé všech závěrečných turnajů, kteří si vyslechli informace týkající se organizačního, finančního i komunikačního zajištění nejvýznamnější sportovní akce školní mládeže.    Hlavním organizátorem Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Českou unií sportu je Asociace školních sportovních klubů ČR. Ve stávajícím 3. ročníku této soutěže došlo k rozšíření počtu sportovních odvětví (atletika, basketbal, florbal, házená, minifotbal, volejbal) o plavání. Součást projektu tvoří i bohatý doprovodný program pro účastníky – jedná se např. o autogramiády či exhibice s patronem disciplíny.


A jaké jsou termíny republikových finále SLZŠ o Pohár ministryně školství v roce 2017?

  • Atletika - 6. června 2017, Atletický stadion Sletiště, Kladno;
  • basketbal - 26.-27. dubna 2017, Sportovní hala Dašická, Pardubice
  • florbal - 22.-23. března 2017, Sportovní hala města Plzně
  • házená - 20.-21. dubna 2017, Sportovní hala Nové Veselí + Sportovní hala, Žďár nad Sázavou
  • minifotbal: 25.-26. května 2017, Fotbalový stadion SK Hanácká Slavia Kroměříž
  • volejbal: 1.-2. června 2017, Hala v Jeronýmově ulici, Liberec
  • plavání: 14. září 2017, Bazén Slovany – Plavecký areál Plzeň

Zlínský kraj a jmenovitě město Kroměříž bude v květnu příštího roku hostit finále v minikopané dívek a hochů – pořadateli tohoto republikového finále budou Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje, Město Kroměříž, Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž, ZŠ Slovan Kroměříž a Hanácká Slavia Kroměříž. Celkem 144 dětí se při závěrečném turnaji utká o titul přeborníka v tomto populárním sportu a budou při tom i zástupci našeho regionu!!!


Mgr. Svatava Ságnerová

Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz