Robert Dojčár

© 2019 Mgr. Svatava Ságnerová

Fotogalerie - Kroměřížská veterinární škola rozvíjí mezinárodní spolupráci

Již 6 let uplynulo od okamžiku, kdy francouzská studentka Amelie přijela na 3-měsíční výměnný pobyt do České republiky – její volba tehdy padla na Tauferovu SOŠ veterinární Kroměříž. V té době byla Amelie studentkou střední zemědělské školy ve francouzském Neracu.

Začátkem října letošního roku se Amelie opět do Kroměříže navrátila – přijela nás navštívit do naší školy v Kroměříži. Po několik dní byla mj. hostem ve výuce odborných předmětů. Velmi nás potěšilo její vyjádření, že díky absolvované praxi na kroměřížské veterině získala novou inspiraci k tomu, aby po absolvování střední školy vystudovala veterinární specializaci a stala se koňským stomatologem. Amelie přijela na návštěvu výuky připravena i po odborné stránce - měla s sebou veškeré potřebné nástroje a pomůcky a demonstrovala nám na naší klisně Gině, jak se provádí preventivní prohlídka koňského chrupu. Pro naši praxi to byla skvělá zkušenost a navíc jsme si mohli toto vyšetření sami vyzkoušet. Bonusem pobytu Amelia u nás byla skutečnost, že přednáška i praktická ukázka byly vedeny v anglickém jazyce a velmi nás potěšilo, že jsme odbornému výkladu porozuměli.


Studenti 4. C

Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz