Robert Dojčár

© 2019 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Podzim 2008 Všetuly

Valná hromada DFK Holešov


Dne 27. září 2008 se v prostorách TYMY-centrum ve Všetulích konala řádná valná hromada Dívčího fotbalového klubu Holešov. Pozitivní atmosféru celé akce navodila předcházející vítězství týmu žákyň i žen, a navíc bilancování posledního roku činnosti DFK, která je více než úspěšná. Hosty valné hromady byli starosta města Holešov a senátor parlamentu ČR Paedr. Zdeněk Janalík, a předseda SFK Elko Holešov p. Petr Labancz. VH zahájila stávající předsedkyně ing. Jana Doleželová, poté následovala volba mandátové komise. Zprávu o činnosti oddílu přednesla trenérka Mgr. Svatava Ságnerová, která shrnula činnost oddílu za poslední rok.                                     Klub změnil své působiště a v současné době děvčata trénují v Holešově na stadionu Míru, kde hrají své zápasy žákyně; ženy soutěží na hřišti ve Všetulích. DFK má v současnosti velmi dobře fungující týmy žen (1. místo v Moravskoslezské divizi žen sk. A) a žákyň ( 2. místo v okresním přeboru mladších žáků skupina A); v obou družstvech působí 40 aktivních hráček ve věku 8 – 36 let; v současném kádru žen hraje 11 děvčat, která působila v týmu žákyň. Cílem týmu žen je postup do 2. Moravskoslezské ligy žen, žákyně se pokusí svou soutěž vyhrát. Klub v minulém roce uspořádal 7 turnajů pro ženy, děti a příchozí, aktivně se rovněž zúčastnil 7 turnajů. Každoročně pořádáme zimní soustředění v Rajnochovicích a dvoufázové letní soustředění v Holešově a Tučapech. Největší letní akcí byla účast kombinovaného týmu žen na mezinárodním turnaji v dánské Kodani. O své činnosti informuje oddíl v periodikách a tisku – články o dívčí kopané uveřejňují Holešovsko, Týdeník Kroměřížska, Kroměřížský deník a Dnes. Další informace o klubových aktivitách lze získat na stránkách: www.dfkholesov.cz. Činnost oddílu bude pokračovat s ještě větší intenzitou,neboť se podařilo zapojit do spolupráce většinu rodičů a příznivců hráček, kteří vytvářejí vynikající atmosféru a zázemí při zápasech a společných klubových akcích. Oddíl má svůj Fanclub, který jej doprovází při zápasech týmu žen, a protože cestujeme opět autobusem, mohou utkání shlédnout všichni naši příznivci.V letošní sezóně kromě 6 turnajů pro mládež, zimního a letního soustředění uspořádá DFK Holešov 1. mezinárodní halový turnaj v ženské kopané, který se bude s přívlastkem „Mikulášský“ konat 6.12. 2008 v Holešově ve sportovní hale. Další premiérovou akcí bude ples DFK Holešov, který uspořádá oddíl začátkem roku 2009. Poděkování za tuto pozitivní bilanci patří všem rodičům, příznivcům a sponzorům, kteří podporují působení našeho oddílu.

V diskusi hovořili členové DFK o výši členských příspěvků, hráčky hodnotily působení obou týmů; slovo si vzal rovněž Paedr. Zdeněk Janalík který ocenil aktivní působení DFK a přislíbil pomoc města Holešov při pořádání dalších oddílových akcí v Holešově.

V závěru VH byl doplněn výbor o nové členky, takže v současnosti v něm pracuje 8 členů. Předsedkyní DFK Holešov byla opět zvolena ing. Jana Doleželová.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře a celková účast 48 členů a hostů umocnila pozitivní hodnocení činnosti oddílu.


Mgr. Svatava SágnerováHlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz