Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Turnaj žákyň 7.1.2012

DFK Holešov na halovém turnaji žaček v Hodoníně


V sobotu 7. ledna 2012 se ve sportovní hale v Hodoníně konal mezinárodní turnaj starších žaček, kterého se rovněž zúčastnilo družstvo Dívčího fotbalového klubu Holešov. Akce se zúčastnilo 6 týmů z České a Slovenské republiky a průběh byl velmi vyrovnaný; hrálo se systémem každý s každým po dobu 15 minut v počtu 4+1. Holešov vstoupil do turnaje nevýrazným výkonem v zápase s domácím celkem, když po trvalé převaze a několika šancích nedokázal skórovat a přenechal Hodonínu cenné body za remízu 0:0. V dalším utkání se prezentovala děvčata svým nejlepším výkonem na turnaji, když po velmi dobré spolupráci všech hráček a bojovném nasazení dokázala porazit celkově druhý tým Nových Sadů 2:1; obě branky DFK vstřelila po krásných akcích a vzorné kombinaci s Denisou Baranovou kapitánka Vendula Kuchařová. V dalším střetnutí nedokázaly hráčky po vyrovnaném průběhu porazit pozdější vítěze z Bratislavy a po individuální chybě obránkyně zbytečně prohrály 0:1 a špatný přístup zopakoval tým i v utkání se Štramberkem, kdy odešel poražen 0:2 po nevýrazném a bezkrevném výkonu. Tím bylo o konečném pořadí rozhodnuto a Holešovu nepomohlo ani závěrečné vítězství 1:0 nad druhým bratislavským celkem opět brankou Kuchařové. Celkově obsadila děvčata 4. místo, když v rozhodujících okamžicích jednotlivých zápasů nedokázala především skórovat a strhnout tak vítězství na svou stranu. Průběh turnaje byl velmi vyrovnaný a každá ztráta či zisk bodů rozhodovaly o celkovém umístění.

Z týmu DFK Holešov si za svůj výkon zaslouží pochvalu Denisa Baranová za bojovné výkony a nasazení v zápasech, Vendula Kuchařová jako nejlepší střelkyně družstva, překvapením byly dobré výkony a přesná poziční hra Dity Hovořákové a Michaely Fojtové; spolehlivě se prezentovaly brankářka Katka Kasalové a obránkyně Karolína Kozlanská, ostatní děvčata hrála nevyrovnaně. V kategorii starších žákyň se poprvé představily Ema Jiroušková, Míša Fojtová, Gábina Lipková a Veronika Víznerová, které na turnaji především sbíraly herní zkušenosti.


Celkové pořadí:

  1. Slovan Bratislava A - 11 bodů
  2. FK Nové Sady - 10 bodů
  3. TJ Kotouč Štramberk - 10 bodů
  4. DFK Holešov - 7 bodů
  5. FC Nesyt Hodonín - 5 bodů
  6. Slovan Bratislava B - 3 body

DFK Holešov:     Vendula Kuchařová, Kateřina Kasalová, Denisa Baranová, Karolína
Kozlanská, Dita Hovořáková, Michaela Fojtová, Žaneta Batoušková,
Veronika Kučerová, Kristýna Zichalová,Gabriela Lipková, Ema Jiroušková,
a Veronika Víznerová, trenéři Jan Koláček a Svatava Ságnerová

Mgr. Svatava Ságnerová

    
Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz