Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Polsko 2011

DFK Holešov hrál v Polsku vyrovnanou partii s ligovými celky


První halový turnaj žen v letošním roce odehrál Dívčí fotbalový klub Holešov v partnerském polském městě Psczyna se silně obměněným kádrem. Družstvo čeká v jarní sezóně několik výrazných změn v základní sestavě, a proto dostaly herní příležitost žákyně a nově příchozí hráčky, a vyzkoušely si tak poprvé zápasy v prvním ženském týmu. Pořadatelé tentokrát významně zvýšili kvalitu turnaje, když pozvali tři prvoligové a čtyři druholigové polské celky, které do dvou 4-členných skupin doplnil jediný zahraniční účastník – tým Holešova. Zápasy ve skupině odehrálo družstvo ve dvou čtveřicích děvčat s následujícími výsledky:


DFK Holešov – LKS Goczalkowice: 2:0 – v zápase dominoval český celek pěknou kombinační hrou a pohlednými akcemi, branky padly po následujících akcích: po spolupráci Terezy Vybíralové a Míši Dobroslávkové skórovala Eva Zderčíková, druhý gól vsítila po dorážce debutující Nikola Kolesárová.


DFK Holešov – Czarni Gorzyce: 1:0 – Holešov měl po celý zápas výraznou převahu, ale zahozené šance Zderčíkové kromě jediné proměněné ovlivnily celkové nízké skóre, DFK byl lepší i po technické stránce a zaslouženě vyhrál.


DFK Holešov – Wisla Skoczov: 1:2 – poslední zápas ve skupině hrál Holešov s pozdějším finalistou a začal opět velmi dobře – po kombinaci první čtyřky se ujal vedení, ale následující chyby v defenzívě druhé čtveřice hráček zbytečně otočily vývoj vyhraného zápasu.


DFK Holešov – KKS Zabrze: 1:2 - do zápasu s prvoligovým soupeřem šel DFK s pozměněnou taktikou a ta se mu vyplatila: po vyrovnaném úvodu skórovala po krásné střele s chutí hrající Hana Samsonková. Bohužel zápas rozhodly neproměněné šance hostí, v nichž vynikla opět Eva Zderčíková, a tak se splnilo omílané – nedáš - dostaneš – po zbytečných chybách při bránění otočil soupeř vývoj zápasu ve svůj prospěch. Oba celky sehrály téměř celé střetnutí se svými základními čtyřkami bez střídání, a štěstí se bohužel po velmi dobrém výkonu Holešova přiklonilo na stranu polských soupeřek.


DFK Holešov – Gwiazda Ruda Slaska: 0:3 – střetnutí o 3. místo ovlivnilo úvodní zranění Zderčíkové, která do vývoje zápasu již nezasáhla, což výrazně ovlivnilo další dění – náhradnice Kuchařová se naopak dopustila hrubé chyby a dovolila soupeři poprvé skórovat. Holešov se v pozměněné sestavě nedokázal dostat do tempa zápasu a zaslouženě prohrál.

Na turnaji tak obsadil po nadějných výkonech 4. místo, přičemž k úspěchu mu chyběl jen krůček …

Brankářka Veronika Bělaštíková předvedla svůj zatím nejlepší výkon na halových turnajích a několikrát tým podržela výbornými zákroky; v obraně dominovala přehledem a rozehrávkou zkušená Tereza Vybíralová, které skvěle sekundovala kapitánka Hana Samsonková – ta byla nejlepší hráčkou Holešova, svůj tým burcovala k bojovnosti a v zápasech se vydala ze všech sil. V ofenzívě vynikla Eva Zderčíková – nejen vstřelenými brankami, skvělým držením míče a zakončením, ale rovněž neproměněnými šancemi; svou vytříbenou techniku a přehled opět předváděla Míša Dobroslávková. Další děvčata hrála snaživě, ale zatím jsou jejich výkony nevyrovnané a od svých zkušenějších spoluhráček se ještě mají co učit. Přesto si celé družstvo za své vystoupení zaslouží pochvalu a povzbuzení a jejich výkony ukázaly trenérům nové možnosti v sestavě pro jarní sezónu.


Sestava: Veronika Bělaštíková – Tereza Vybíralová, Vendula Kuchařová, Míša Dobroslávková, Eva Zderčíková, Hana Samsonková, Adéla Kozubíková, Šárka Rybenská, Nikola Kolesárová, Aneta Šimordová, Eliška Bendová, Žaneta Batoušková, Saša Skalická.


Mgr. Svatava Ságnerová   
Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz