Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Mikulášský turnaj 2011

Charitativní turnaj DFK Holešov se vydařil


V sobotu 26.listopadu se konal ve sportovní hale 1. ZŠ Holešov již IV. ročník Mikulášského turnaje – mezinárodní turnaj v kopané žen. Tato akce má v Holešově svou tradici a pořadatelé na ní vždy přivítají spolu s moravskými i týmy ze Slovenska a Polska. Letošní sportovní klání však mělo výrazný charitativní podtext – ne všem lidem je díky jejich zdravotnímu handicapu umožněno spokojeně žít a sportovat, a proto se organizátoři rozhodli stejně jako vloni dát ve svém programu kromě ženské kopané také prostor mentálně postižené gymnastce a výtěžek turnaje věnovat nemocné 14-měsíční holčičce.

Sportovní část zahájil nástup týmů, které přivítali europoslankyně Olga Sehnalová, poslanec PSP ČR Josef Smýkal, starosta Holešova PaedDr. Zdeněk Janalík, dále místostarosta Bc. Jaroslav Chmelař a Mgr. Alena Grygerová, osobnost města Holešov 2011. 8 družstev se utkalo navzájem v zápasech dvou skupin, dále následovaly souboje o postup do semifinále a finále, a nezřídka se rozhodovalo až při penaltových rozstřelech. Všechny zúčastněné týmy se prezentovaly hezkými výkony a až do posledních minut se rozhodovalo o celkovém pořadí.

Družstvo Dívčího fotbalového klubu Holešov se představilo ve své stabilní sestavě, a ve své skupině nejdříve porazilo budoucího polského finalistu 2:0 brankami Míši Dobroslávkové a 1:0 Napajedla gólem stejné střelkyně. V posledním utkání prohrála zaslouženě vysoko domácí děvčata s celkem Nových Zámků 0:4 po dobrém výkonu soupeře a chybách holešovských hráček. V postupových bojích se utkaly domácí dívky s družstvem Sokol Vlkoš, a protože ani jeden celek neskóroval, rozhodovaly o postupu penalty; zde byli šťastnější hosté při skóre 4:5. Holešov tak čekal souboj o pátou příčku, ve kterém se DFK střetl s celkem SK Březnice a zaslouženě zvítězil 3:1 brankami Míši Dobroslávkové, Kamily Dětské a Kristýny Zichalové. Do finálových klání postoupily všechny zahraniční celky a Sokol Vlkoš, finále pak bylo záležitostí týmů LKS Goczalkowice a Termálu Diakovce a po napínavém souboji zvítězilo slovenské družstvo 2:0.

Individuální ceny za své výkony obdržely tyto hráčky: brankářkou turnaje byla zvolena Justyna Kuś z Polska, nejlepší hráčkou se stala Hanka Korytárová z TJ Termál Diakovce a nejvíce branek vstřelila Karina Andrušková z FC Union Nové Zámky.


Celkové pořadí týmů:


  1. TJ Termál Diakovce
  2. LKS Goczalkowice Zdrój
  3. FC Union Nové Zámky
  4. Sokol Vlkoš
  5. DFK Holešov
  6. SK Březnice
  7. FS Napajedla
  8. Slavoj Podivín

DFK Holešov reprezentovala tato děvčata: Kateřina Kasalová, Tereza Vybíralová, Zita Pospíšilová, Kamila Dětská, Michaela Dobroslávková, Karolína Kozlanská, Denisa Baranová, Kristýna Zichalová, Vendula Kuchařová, Veronika Kučerová, Aneta Procházková, Šárka Rybenská a Dita Hovořáková; trenéři Jan Koláček, František Bělíček a Svatava Ságnerová.

Individuální cenu pro hráčku domácího družstva za nejlepší výkony v podzimní sezóně a na tomto turnaji převzala Kamila Dětská, která si domů odvezla dres Zdeňka Grygery.

Zvláštní kapitolu turnaje tvořila charitativní část, která ukázala divákům a mladým sportovkyním svět lidí, jež bojují se zdravotními problémy se stejnou vervou jako fotbalistky na tomto turnaji. Nejdříve proběhlo utkání osobností Holešova proti trenérům hrajících týmů; všichni, kdož nastoupili na palubovku, podpořili svou účastí myšlenku solidarity a pomoci potřebným lidem; navíc se přihlížející diváci dobře bavili při soubojích fotbalistů obou týmů. Lahůdkou dopoledního programu bylo vystoupení moderní gymnastky Evy Kaňákové, čtyřnásobné medailistky ze Speciálních letních olympijských her mentálně postižených osob, která předvedla zaplněnému hledišti sestavu s míčem, obručí a stuhou a sklidila za svůj výkon obrovský potlesk přihlížejících. Každý, kdo přišel v sobotu do sportovní haly, měl navíc možnosti zvýšit zakoupením losu z tomboly či finančním příspěvkem do pokladničky částku, věnovanou Moničce Poláškové z Roštění; tato holčička bojuje s polyneuropatií dolních končetin a pro úspěšnou rehabilitaci shánějí rodiče finanční částku na zakoupení rehabilitačního stolu. Suma 7500,- Kč, kterou se podařilo pořadatelům shromáždit, byla odpoledně předána Moničiným rodičům za účastí osobností našeho města.

Děkuji všem zúčastněným celkům a jejich trenérům za předvedené výkony, dále děkuji všem osobnostem politického, společenského i sportovního života, které tuto akci podpořily svou účastí a finančními příspěvky. Děkuji dále všem sponzorům, jimiž byli DFK Holešov, Olympia o.s., Zlínský kraj, Zdeněk Grygera, AŠSK ČR Zlínského kraje a hlavně poslanec PSP ČR Josef Smýkal; zásluhou jejich finanční podpory totiž celý turnaj proběhl, díky rozhodčím za korektní vedení zápasů. Největší poděkování však patří rodičům a hráčkám domácího oddílu, kteří zabezpečili po organizační stránce bezchybný průběh celého turnaje v zákulisí – ať už občerstvení v bufetu, úspěšný průběh tomboly či práci časoměřičů.

I když domácí celek neobsadil medailové příčky, přesto Dívčí fotbalový klub Holešov na tomto turnaji zvítězil – nikoliv sportovním výkonem, ale charakterem této uspořádané akce a morální i finanční podporou Moničky a Evičky před všemi účastníky … Všichni jeho členové – hráčky, trenéři, rodiče a fanoušci vzorně spolupracovali a reprezentovali své město nejen na poli sportovním, ale především na poli lidském …


Mgr. Svatava Ságnerová

Předsedkyně DFK HolešovStránky: 1|2

Stránky: 1|2
Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz