Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Březůvky

FC Březůvky – DFK Holešov: 4:0 (2:0)

Další utkání sehrál DFK Holešov bez opor Vybíralové a Dobroslávkové a na celkovém výkonu se tato skutečnost rovněž podepsala; zbytečnou porážku však zapříčinil především špatný výkon a nekolektivní hra většiny týmu. Za krásného slunečného počasí začal Holešov zápas s novou středovou dvojici Kamila Dětská – Denisa Baranová, která se od začátku snažila dát hře řád, ale vůbec nenacházela pochopení u většiny spoluhráček, a tak musela obě děvčata velmi často nejen tvořit hru, ale zaskakovat v obraně i útoku zároveň. Krajní hráčky záložní řady Šefránková a Zichalová se od začátku nedokázaly dostat do tempa hry, jejich postavení bylo chaotické a zde začal první holešovský kiks: neobsazená hráčka Jaroslavy Šefránkové rozehrála míč do šestnáctky, kterou nepochopitelně opustila stoperská dvojice a domácí pohodlně skórovali na 1:0. Odpovědí byly dvě krásné šance DFK, které lajdácky zahodila nekoncentrovaná Kučerová a snaha celého týmu tak končila zmarem. Nedáš – dostaneš se potvrdilo v 15. minutě, kdy se v šestnáctce hostí po neodmávaném autu ocitla přihrávka domácích a po kiksu Kuchařové prohrával Holešov o dvě branky. Prapor hostujícího týmu se snažily neúnavně držet nahoře Dětská s Baranovou, neúnavně bojující na obrovské ploše, v ofenzivní hře je vydatně podporovala pouze Adéla Motalová, která bohužel spálila šanci na kontaktní gól po krásné kombinační akce ve středu pole. Od začátku hrála spolehlivě i Karolína Kozlanská, která nedovolila soupeřce žádnou vážnější akci, zato stoperská dvojice byla od začátku nejslabším článkem obrany – Vendula Kuchařová se sice snažila o rozehrávku, ale opět nedokázala uhlídat svou protihráčku a velmi často chyběla na svém postu; Zita Pospíšilová nedokázala po celý zápas dát hře systém, často opouštěla místo poslední hráčky a její výkon byl velmi nejistý. Naštěstí měl Holešov opět v brance jistou Katku Kasalovou, která byla v první půli pod velkým tlakem soupeře i vlastních hráček, ale vychytala snad pět šancí, a měla velký podíl na zmařených šancích Březůvek. Zato výkon ostatních holešovských děvčat byl podprůměrný – Šefránková odstoupila už v první půli, Zichalová celému střetnutí pouze přihlížela a útočná dvojice byla již poněkolikáté největší slabinou – zahozené šance Kučerové a její sobecký přístup ke hře kontrastovaly s bojovností výše jmenovaných spoluhráček, Šárka Rybenská sice nemá pro tento post zkušenosti, ale její výkon byl ustrašený a pasivní. Ani druhá půle nezměnila obrázek hry, domácí opět udeřili v první desetiminutovce - nejdříve pohodlně skórovali po chybě Zichalové a stoperky Pospíšilové a naposledy v 54. minutě po totálním chaosu celé obrany Holešova. Tempo zápasu poněkud opadlo, hosté se několikrát pokusili o změnu skóre, ale útočné snahy podporovala pouze dvojice středopolařek, Adéle Motalové postupně docházely síly a ostatní děvčata zápas dohrávala bez zájmu. Výsledek je úspěchem domácích a zbytečnou ztrátou bodů pro Holešov, ale spravedlivě vyjádřil rozpoložení obou družstev.

Katka Kasalová odehrála další zápas spolehlivě, vychytala několik příležitostí soupeře a jako jedna z mála hráček si na podzim přes své malé herní zkušenosti drží stálou formu. Zita Pospíšilová odehrála průměrný zápas, nezabránila obdrženým brankám a nebyla tentokrát jistou oporou ve středu obrany. Vendula Kuchařová zlepšila nasazení a odebírání míče a byla tentokrát lepší ze stoperské dvojice, ale stále se dopouští chyb, po kterých družstvo inkasuje, potřebuje především zlepšit koncentraci na zápas. Výborný výkon podaly Adéla Motalová a Karolína Kozlanská, které často řešily chyby stoperek a zároveň dokázaly ubránit své protihráčky a účinně se zapojit do protiútoku. V záloze opět svým výkonem a nasazením čněla Kamila Dětská, které se snažila sekundovat neúnavně bojující Denisa Baranová, jejich výkon byl obdivuhodný a kontrastoval s přihlížejícími pasivními spoluhráčkami. Kristýna Zichalová předvedla podprůměrný výkon bez zájmu a nasazení, Jaroslava Šefránková nestačila v zápase kondičně ani herně a nedohrála pro zdravotní potíže. Šárka Rybenská bojovala především sama se sebou, chybí jí fyzička a přehled, což je u ní dáno hlavně tréninkovým mankem, výkon Veroniky Kučerové byl tragický. Střídající Žaneta Batoušková odehrála utkání dle svých možností stejně jako Aneta Procházková. V nastávajících utkáních dostanou příležitost hráčky z lavičky, přístup některých mladých hráček byl pro trenéry velkým zklamáním.

Sestava:                Kasalová