Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Vlkoš

DFK Holešov – Sokol Vlkoš: 2:1 (1:0)

V prvním domácím zápase se Holešov představil s navrátivší se Zitou Pospíšilovou a opět s notně omlazeným kádrem a po napínavém zápase vybojoval tři body. Úvodní čtvrthodina probíhala podle taktovky DFK – středové hráčky Kamila Dětská s Míšou Dobroslávkovou rozdělovaly míče do stran a útočnicím, snažily se i o zakončení, podporovaly je v tom především opět skvěle hrající Adéla Motalová na pravé straně ve spolupráci s Terezou Vybíralovou, ale ani jednu ze tří úvodních šancí bohužel děvčata neproměnila. Hra se poté vyrovnala, hosté útočili hlavně po levé straně, kde vázla spolupráce mezi Karolínou Kozlanskou a Kristýnou Zichalovou, která si nedokázala najít svůj herní post a působila spíše zmatek v domácích řadách; rovněž obě útočnice hrály bojácně a nepřesně, a tak soupeř několikrát ohrozil nebezpečně holešovskou branku. Ve 27. minutě vyšel tah domácích trenérů – Tereza Vybíralová byla po svém průniku faulována na hranici šestnáctky, standardní situace rozehrály skvěle Motalová s Dobroslávkovou a ta se krásně trefila z 20 metrů do branky Vlkoše – 1:0. Poté holešovský celek úplně přestal hrát a přenechal iniciativu soupeři, především mladé hráčky zbytečně prohrávaly osobní souboje a vytvářely komplikace při hře; Vlkoši se podařilo nebezpečně zaútočit několikrát, přičemž jednou všem fandům zatrnulo při faulu hráčky DFK v šestnáctce, ale penalta se nekopala, a při druhé šanci hostí zachraňovala na brankové čáře Vendula Kuchařová odkopem od domácí svatyně. Naštěstí měl Holešov v brance opět skvěle chytající Katku Kasalovou a jistotu v poslední hráčce Zitě Pospíšilové, která několikrát zasahovala odkopem při útocích hostí. Druhá půle začala bohužel opět útlumem domácího týmu a bylo jen otázkou času, kdy pasivitu DFK hosté potrestají. Naše děvčata špatně kombinovala, útočnice nepomáhaly při napadání soupeřek a jen pasivně přihlížely bojující obraně, nepomohlo ani střídaní Zichalové Batouškovovu, navíc několik děvčat dohrávalo se zdravotním handicapem. Trest přišel v 72. minutě, kdy po chybném autovém vhazování na pravé straně získal míč soupeř, domácí předstoperka již poněkolikáté neuhlídala svou protihráčku a přes ni soupeř zakombinoval a vyrovnal na 1:1. Stejně jako v minulém zápase zvedl tým DFK hlavu a o pět minut později dokázal znovu skórovat po zkušené ose Pospíšilová – Dětská – Dobroslávková - se do brejku po několikáté dostala Tereza Vybíralová a tentokrát s přehledem skórovala – 2:1. Poslední minuty se přelévaly útoky ze strany na stranu, Holešov odolával mohutnému tlaku hostí, ale nakonec výhru před dobře hrajícím soupeřem uhájil. Již podruhé zvedla domácí děvčata hlavu při nepříznivém vývoji utkání a tentokrát především zásluhou nejzkušenějších hráček zvítězila a získala cenné tři body.

Katka Kasalová opět odchytala bezchybné utkání, při brance pouze přihlížela a nedokázala již zasáhnout. Skvěle zahrála Zita Pospíšilová, její zkušenost a jistota při zákrocích vnesly klid do zadních řad a její přítomnost zvedne jistě sebevědomí mladších děvčat. Vendula Kuchařová patřila mezi lepší hráčky, ale nevyvarovala se několikrát tradičních chyb při bránění a asistovala při obdržené brance, Adéla Motalová hrála v první půli skvěle a připravila úvodní gól, ve druhém poločase však pro zranění pouze dohrávala se sebezapřením; Karolíně Kozlanské se tentokrát nedařilo účinně bránit soupeřku, přesto zápas dobojovala a nasbírala tak další zkušenosti. Záložní řadu tradičně zcelila spolupráce Kamily Dětské, která hrála na několika postech, vypomáhala obraně a naběhla kvantum kilometrů, a Míši Dobroslávkové, která kromě výborné rozehrávky první gól vstřelila a u druhého asistovala. Tereza Vybíralová zúročila své zkušenosti, na pravé straně účinně spolupracovala s Adélou Motalovou a obě branky padly její zásluhou, zato Kristýně Zichalové se zápas opět nevydařil. Útočnice podaly nevýrazný výkon, domácí mrzely především neproměněné šance Kučerové, která si s nabídnutými pasy nedokázala poradit a proti obraně Vlkoše se neprosadila, její hra byla pasivní a nedůrazná, Jaroslava Šefránková po nevýrazné první půli odbojovala zbytek zápasu a pomohla uhájit vítězství Holešova. Žaneta Batoušková se neprosadila, zato bojovný výkon podala Aneta Procházková, která mohla dvakrát skórovat, ale její koncovka byla nevýrazná, přesto podala dobrý výkon. Celkově se všechna děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost a získané vítězství.

Sestava:                    Kasalová