Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Velké Pavlovice

Sokol Velké Pavlovice – DFK Holešov: 5:3 ( 2:2)

Další dramatické utkání sehrál Holešov na půdě jednoho z favoritů soutěže a málem si odvezl body, ale zápas neměl zcela ve své moci … Domácí začali proti oslabenému a výrazně omlazenému DFK náporem a výsledkem bylo několik šancí, z nichž po hrubých chybách předstoperky lacino už v 10. minutě vedli 2:0; v té době nad hosty přihlížející diváci lámali hůl… Naštěstí se Holešov nevzdal, hru vyrovnal především zásluhou spolupráce záložní řady a jistému výkonu stoperky a výsledek na sebe nedal dlouho čekat: ve 24, minutě zahrály nejzkušenější hráčky Tereza Vybíralová s Míšou Dobroslávkovou signál při rohovém kopu a výsledkem bylo snížení na 2:1, po čtvrthodině si spolupráci zopakovaly na hranici šestnáctky a výsledkem byla nádherná střela levačkou Vybíralové a srovnání na 2:2. Domácí tým obrat zápasu nezvládal, hráčky znervózněly a výsledkem byly nepřesnosti v obraně a několik brejkových situací Kučerové, která bohužel opět zbrkle zahazovala šanci za šancí. V. Pavlovice naopak hrozily po stranách, kde se nedařilo holešovským mladým hráčkám, naštěstí výborný výkon stoperky a výše jmenovaných děvčat spolu s po nemoci se vrátivší Denisou Baranovou jejich nedostatky eliminoval. Druhá půle začala opět stoprocentní šancí Kučerové se stejným výsledkem, domácí tým se naproti tomu tlačil přes slabě hrající mladé holešovské hráčky do zakončení a v 59. minutě po minele krajní obránkyně Zichalové vsítil další gól. DFK však opět zvedl hlavu a v 66. minutě po nádherném pasu Dobroslávkové konečně proměnila šanci Veronika Kučerová a srovnala na 3:3. Zápas měl dramatický závěr, oba týmy měly řadu šancí, které domácím vychytala jistá Katka Kasalová a hosté se o branky připravili vlastní nepřesností. Všichni na stadiónu už přemýšleli o spravedlivé dělbě bodů a pochvale všech děvčat za bojovné výkony, když do hry vstoupily jiné momenty: v 79. minutě odpískal po faulu domácí hráčky sudí až oplácení tohoto zákroku Zichalovou a po dalekonosné střele udělala první chybu Kasalová a míč neudržela – 4:3. Holešov měl opět šanci srovnat,ale přišla 83. minuta a po dvojnásobném ofsajdu domácích, který viděli všichni přítomní, skórovaly domácí hráčky naposledy. Výsledek byl nespravedlivý, Holešov si za předvedený výkon zasloužil minimálně bod.

Katka Kasalová opět předvedla jistý výkon, chybu při čtvrtém gólu napravila několika skvělými zákroky při útocích domácích a byla opět oporou. Zita Pospíšilová byla podruhé nejlepší hostující hráčkou, nejen odebírala míče pavlovickým útočnicím, ale snažila se tentokrát i o rozhrávku, bohužel bez spolupráce obránkyň. Zápas se nevydařil Vendule Kuchařové, podala nejistý a nepřesný výkon a nedokázal spolupracovat se stoperkou, Kristýna Zichalová rovněž nepředvedla svůj standard; Karolína Kozlanská se po prvním průměrném poločase zlepšila. V záloze dominovaly Míša Dobroslávková a Tereza Vybíralová svou vytříbenou technikou, přehledem, přesnými pasy a skvělým zakončením; výborně se po zdravotních problémech uvedla Denisa Baranová, která bude platnou posilou v dalších zápasech. Jarča Šefránková v úvodu několikrát chybovala při obdržených gólech, poté se její výkon zlepšil, Aneta Procházková bojovala, ale nedokázala se prosadit proti své soupeřce. Samostatnou kapitolou je výkon Veroniky Kučerové – neproměněné šance pramení nejen z její malé herní zkušenosti, ale především z nekoncentrovaného výkonu a herní nedisciplíny. Skvěle se uvedla střídající Šárka Rybenská, která si výkonem řekla o základní sestavu, střídala i Dita Hovořáková. Holešov urputně bojoval o výsledek již v třetím utkání a ne vlastní vinou přišel o body, děvčatům však patří poděkování za bojovnost a oporám poděkování za skvělý výkon.

Sestava:                Kasalová