Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Podivín

Slavoj Podivín – DFK Holešov: 2:11 ( 1:6 )

Další zápas sehrál Holešov na půdě posledního celku a byť hra domácích nebyla vůbec špatná, celkový výsledek pro ně byl až příliš krutý. Na něm však měl lví podíl zlepšený výkon Holešova, dokonalá souhra jednotlivých řad a efektivní proměňování šancí. Začátek střetnutí Protivín notně zaskočil – po úvodním hvizdu a rozehrávce putoval míč po pravé straně přes Šárku Rybenskou k Veronice Kučerové, která otevřela skóre utkání. Domácí se ještě nevzpamatovali z úvodního šoku, a v 6. minutě udeřili hosté podruhé – po odvážném průniku a přesné přihrávce Kamily Dětské zvýšili Kučerovou na 0:2. Protivín hrozil hlavně středem hřiště, kde vázla spolupráce holešovské předstoperky a zálohy, hlavně Denisa Baranová si dlouho nedokázala najít správné místo ve hře; zato po stranách neměl DFK větší problémy, neboť jisté výkony Karolíny Kozlanské a po nemoci se vrátivší Adély Motalové nedovolovaly soupeři efektivnější akce. Brankářka Kasalová se po několika nejistých zákrocích vrátila ke svému obvyklému standardu, obraně jisté vévodila Zita Pospíšilová, která se snažila o rozehrávku a přesnou hru dopředu. Těžiště hry Holešova spočívalo v perfektní práci záložní řady, kde svým výkonem čněla Míša Dobroslávková – rozehrávkou, přesnými přihrávkami a efektivní střelbou byla pro domácí největší hrozbou, navíc ve spolupráci s Dětskou připravovaly obě hráčky skvělé šance přesnými pasy Kučerové, které je konečně ! proměňovala s neomylností – jako v 15 minutě opět po skvělém pasu Kamily Dětské. Další posun skóre znamenala penalta, kterou v 18. minutě neomylně proměnila Dobroslávková. Pak se dostali ke slovu i domácí – po zbytečném faulu před šestnáctkou pěknou střelou z přímého kopu snížili na 1:4, ale ke zvratu vývoje utkání gól nepřispěl – hosté přidali další dvě branky Veronikou Kučerovou v 31. a 41. minutě po krásných přihrávkách záložnic. Druhý poločas začal stejně jako první – Protivín se nechal zaskočit nástupem Holešova a Kučerová přidala ve 47. minutě další gól, a o deset minut později zvýšila skóre na 1:8. Hosté ve hře naprosto dominovali, skvělou techniku a spolupráci Dobroslávkové, Dětské, Pospíšilové, Kučerové a dalších děvčat oceňovali často domácí diváci uznalým potleskem. V 62. minutě podruhé po krásné kombinaci skórovala střelou ze šestnáctky kapitánka Míša Dobroslávková, poté domácí opět snížili z penalty po zbytečném faulu holešovských. V posledních minutách se trefily ještě jednou obě střelkyně zápasu – nejdříve Veronika Kučerová opět po přihrávce kapitánky, a ta uzavřela účet zápasu střelou v 90. minutě na 1:11. Domácí podali bojovný výkon, ale Holešov dominoval spolehlivým výkonem s přesnou kombinací a skvělou koncovkou a o vítězi nebylo pochyb v žádné fázi zápasu.

Katka Kasalová měla rozpačitý úvod utkání, nedařily se jí výkopy a asistovala při úvodním gólu Protivína, poté se její výkon zlepšil a několikrát zneškodnila nebezpečné akce domácích. Zita Pospíšilová opět podala spolehlivý výkon a byla největší jistotou v zadních řadách DFK, dařilo se i vlevo hrající Karolíně Kozlanské, která nedovolila ani jedné z fyzicky mnohem zdatnějších soupeřek jakoukoliv útočnou akci. Tereza Vybíralová byla na postu předstoperky pomalejší soupeřky, po přechodu do záložní řady ožila, vytvářela pěkné kombinační akce a snažila se o koncovku, byť tentokrát neúspěšně. Šárka Rybenská po skvělém úvodu odpadla fyzicky a nuceně střídala, potřebuje zlepšit fyzickou kondici. Adéla Motalová odehrála výborný první poločas, snažila se posilovat ofenzívu a nabízela se spoluhráčkám do kombinace, v druhé půli u ní byl patrný zdravotní handicap. Hlavním hnacím motorem hostí byla Míša Dobroslávková zvládla skvěle celé utkání jak po kondiční stránce, tak především po stránce herní – ovládla zcela střed pole, přesně zakončovala a svými neomylnými pasy vybízela útočnice ke skórování. Skvěle jí sekundovala Kamila Dětská, která vypomáhala při bránění, tvořila hru a připravovala šance útočnicím; patřila opět mezi nejplatnější hráčky zápasu. Denisa Baranová se ve středu pole trápila, po přesunu do útoku se snažila podporovat ofenzívu, ale tentokrát u ní byl patrný tréninkový výpadek. Kristýna Zichalová začala zápas jako útočnice a byla úspěšná při hře dopředu, rovněž po přechodu do zálohy patřila ke spolehlivým hráčkám. Veronika Kučerová konečně podala výkon, ke kterému ji předurčuje její talent a schopnosti – dokázala proměňovat milimetrové pasy záložnic s neomylností a vytvořila zřejmě střelecký rekord soutěže; své předpoklady však zúročí pouze za předpokladu, že bude ochotna učit se od svých zkušenějších spoluhráček a spolupracovat s týmem tak, aby její výkony byly stabilní a nikoliv výjimečné. Vendula Kuchařová podala průměrný výkon, střídaly rovněž Dita Hovořáková a Žaneta Batoušková. Celý tým předvedl kvalitní výkon a tři body zaslouženě přivezl do Holešova.

Sestava:                 Kasalová