Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Nezdenice

Sokol Nezdenice – DFK Holešov: 2:2 (2:0)

Výrazně omlazený a změněný tým Holešova vstoupil do nové sezóny utkáním s jedním z favoritů soutěže úspěšně – po nevýrazné prohrané první půli a bezkrevném výkonu by si na bodový zisk hostí vsadil málokdo, ale opak byl pravdou …

Nově složený tým s debutující brankářkou Katkou Kasalovou zahájil zápas zakřiknutě a výsledkem byla vyložená šance Nezdenic, kterou ve 3. minutě bravurně vychytala hostující gólmanka. Domácí hráli sebevědomě, útočili především středem hřiště, kde se nedařila souhra stoperské dvojice se zálohou, navíc některé mladé hráčky Holešova hrály ustrašeně a dávaly tak prostor pro hru svým zkušeným soupeřkám. DFK se snažil dostat do útoku po akcích skvěle hrající Míši Dobroslávkové a agilní Adély Motalové, ale jejich střely byly nepřesné a přihrávky nenacházely adresáta; srdnatě na hrotu bojující posila z FC Slovácka - Dominika Stolářová - byla při svých akcích zdvojována a u mladé Kučerové nenacházela porozumění pro spolupráci. S chutí hrající Kamila Dětská byla herně velmi málo vytížena a byla ve své snaze aktivně hrát osamocena. Přesto Holešov několikrát nadějně ohrozil domácí branku – po střelách Dobroslávkové či Stolářové však domácí gólmanka byla vždy na místě. Špatná poziční hra středových hráček byla příčinou zbytečných branek v síti Holešova: ve 14. minutě po nepochopitelném vyběhnutí obou stoperek zůstala dvojice nezdenických útočnic tváří v tvář Zichalové a po jejím nedůrazném zákroku prohrávali hosté 1:0; podobný kiks následoval ve 40. minutě, kdy po centru domácí hráčky pouze sledovaly letící míč čtyři holešovské a po další chybě obránkyně pohodlně zvýšily Nezdenice své vedení. DFK mohl dvakrát snížit Kučerovou, ale její herní nezkušenost se projevila v promarněných šancích. Do šaten šli hosté se skloněnými hlavami, navíc v druhé půli odstoupila Stolářová, kterou čekal následující den prvoligový zápas, a o zvratu utkání nepřemýšlel nikdo z přihlížejících. Přesto – po pauze nastoupila dvě úplně vyměněná družstva – domácí ztratili svou suverenitu, začaly jim ubývat síly a několik jejich hráček nedohrálo kvůli křečím, zato Holešov stupňoval svůj nápor a šel od začátku za změnou výsledku. Trenéři změnili postavení několika hráček, vyztužili střed hřiště pěti záložnicemi a hra měla jednoznačný průběh – skvěle hrající dvojice Dobroslávková – Dětská odebírala míče soupeřkám a zásobovala dlouhými pasy Veroniku Kučerovou, která nebezpečnými brejky ohrožovala domácí brankářku. Napotřetí – po pěkné kombinaci osy Kuchařová – Dětská a skvělém pasu Míši Dobroslávkové konečně snížila a zápas tak dostal dramatický náboj. Útoky Nezdenic končily u velkého vápna, samostatný nájezd domácí útočnice skvěle vychytala bezchybná Kasalová a tak přišel úder na druhé straně – po dalším úniku Kučerové následoval faul na ni v šestnáctce a penalta – ale bohužel, do té doby jasně nejlepší hráčka zápasu Dobroslávková nastřelila jen břevno … Promarněná šance nepoložila tým hostí na lopatky, ale byla dalším stimulem pro dobývání domácí branky – do útoku se zapojovaly téměř všechny hráčky a jejich úsilí kulminovalo v 83. minutě – po úniku Kamily Dětské po levé straně hřiště následoval její centr z brankové čáry do malého vápna a do prázdné branky skórovala Vendula Kuchařová. Hosté měli ještě šance na vítězství a obrat celého zápasu, ale nakonec si zaslouženě odvezli bod po skvělém bojovném výkonu v druhé půli utkání, které se líbilo všem přihlížejícím, jen pro trenéry mělo infarktový průběh.

Katka Kasalová předvedla ve svém prvním soutěžním zápase výborný výkon, několikrát vychytala domácí útočnice, a při své tréninkové píli je jedním z největších překvapení týmu. Stoperská dvojice Vybíralová – Kuchařová měnila při střetnutí své posty, a po rozpačité první půli výrazně zlepšila svůj projev a přispěla k celkovému výsledku; Vendula Kuchařová svůj výkon korunovala brankou,ale stále potřebuje zlepšit především koncentraci a postavení na hřišti. V obraně jednoznačně dominovala chutí hrát v tempu, útočně a s velkým nasazením Adéla Motalová, která podala svůj nejlepší výkon v tomto roce, a výrazně podpořila ofenzívu DFK, Karolína Kozlanská po počátečním nedůrazu předvedla svůj standardní výkon s odebíráním míčů soupeři a snahou o přesnou rozehrávku. V záloze hrály nejlepší hráčky zápasu – Míša Doroslávková tvořila hru již v první půli, ale často její snaha končila nepřesnou přihrávkou, po přestávce skvěle využívala brejkových schopností Kučerové a přes neproměněnou penaltu patřila k hlavním strůjcům bodového zisku. Kamila Dětská neměla v první půli mnoho míčů, zato v druhé se prezentovala skvělou hru ve středu pole – odebírala míče soupeři, vyvážela je před branku soupeře a skvěle přichystala druhý gól, její zkušenosti a dobrá kondice zde byly rozhodující. Po bezkrevném začátku se výrazně zlepšila Jaroslava Šefránková, vyhrávala osobní souboje a byla rovněž platnou hráčkou, nedařilo se však Kristýně Zichalové, která se nedokázala dostat do tempa hry a patřila mezi hostující slabiny. V útoku odvedla maximum v první půli Dominika Stolářová, bohužel bez porozumění další útočnice Kučerové, která pak ale osamoceně na hrotu předvedla velmi nadějný výkon a díky disciplinované poziční hře a své dravosti byla u rozhodujících chvil zápasu. Dita Hovořáková se trápila, nedokázala se sama prosadit a na jejím místě utkání dokončila Žaneta Batoušková. V zápase se představilo sedm 14-15-letých hráček DFK Holešov … Celý tým včetně náhradnic zaslouží velkou pochvalu za to, že dokázal po prohraném prvním poločase zvednout hlavu, obrátit vývoj utkání a bojovat až do poslední minuty v úmorném vedru …

Sestava:                 Kasalová