Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Mutěnice

DFK Holešov – FK Mutěnice: 3:3 (0:3)

Druhý domácí zápas začal Holešov zraněním středopolařky Denisy Baranové, kterou soupeřka trefila míčem do nosu a tato hráčka byla řadu minut mimo hru. Tato událost výrazně ovlivnila úvod, kdy DFK hrál velmi neuspořádaně, absence vysokoškolačky Terezy Vybíralové byla velmi citelná, navíc se nedařilo tradičním oporám a výsledkem byly chyby, po kterých následoval trest: ve 12. minutě vyrobila hrubku domácí předstoperka, která neuhlídala svou soupeřku – 0:1, ve 20. minutě po závaru v šestnáctce DFK nedokázala děvčata odkopnout míč mimo toto území, následovala pouze hlavička krajní obránkyně přímo na kopačky mutěnické hráčky – 0:2; a nezdar korunoval faul holešovské stoperky na zkušenou soupeřku, po kterém z penalty zvýšily Mutěnice na 0:3. Domácím děvčatům se nedařilo téměř nic, přetížená obrana vyráběla chybu za chybou a vynikala zde pouze Karolína Kozlanská, která bezchybně uhlídala svou mnohem zkušenější protihráčku; v záloze stále neúnavně bojovaly Míša Dobroslávková a Kamila Dětská, získávaly řadu míčů, ale nenacházely svými přihrávkami pochopení u dalších děvčat; útočná dvojice v prvním poločase vůbec neexistovala – její hra byla laxní a bez zájmu, nedokázala udržet míč na svých kopačkách a výsledkem byl trvalý tlak Mutěnic na polovině domácích. Po důrazné domluvě nastoupila do další půle dvě zcela rozdílná družstva: soupeřky přestaly hrát svou hru, byly zjevně uspokojené s výsledkem a neprobudilo je ani snížení na 1:3 ve 46. minutě, kdy po skvělém průniku Dětské a jejím centru přehlavičkovala hostující stoperka svou brankářku … Špatně hrající Rybenskou vystřídala Jaroslava Šefránková a hra se po dalších změnách vyrovnala, domácí obrana hrála opět přesně, stoperka Pospíšilová se snažila řídit hru zezadu, do útočení se rovněž zapojovaly Motalová a Kuchařová a tlak na soupeře stále rostl. Zodpovědnost na sebe vzaly opět nejzkušenější hráčky – Kamila Dětská byla nejvytrvalejší v odebírání míčů soupeři a vytváření šancí pro útočnice, Míša Dobroslávková sice ztrácela netradičně mnoho míčů, ale starala se o střelbu a skóre: v 77. minutě opět po akci Dětské a závaru před brankou hostí se poněkolikáté opakovala situace, ve které dominovala nemohoucnost domácích útočnic skórovat, míč se dostal na hranici šestnáctky a Dobroslávková propálila vše, co jí stálo v cestě – 2:3. Soupeř reagoval několikerým střídáním, ale tempo domácí hry se mu nepodařilo změnit a zvýšený tlak se Holešovu vyplatil: po faulu před šestnáctkou se k trestnému kopu opět postavila Míša Dobroslávková a korunovala úsilí domácích srovnáním skóre na 3:3. Domácí tým mohl zvítězit, ale to by se náladová Kučerová musela podřídit společnímu úsilí a hrát koncentrovaně jako její spoluhráčky, její laxní přístup se však projevil při několika vyložených šancích, kdy pohřbila naděje na vítězství. Obrat v zápase byl překvapivý a zaskočený soupeř si odvezl aspoň bod, ale Holešov může jen litovat , že v jeho řadách stále chybí zkušená útočnice Eva Zderčíková, která by zápas dokázala zcela jistě rozhodnout a skórovat a na jejíž návrat trenéři netrpělivě čekají …

Katka Kasalová chytala opět pod velkým tlakem a její výkon byl dobrý, byť se jí nepodařilo několik výkopů; chybovala pouze při penaltě, naopak odvrátila v poslední minutě porážku Holešova, i když sporným zákrokem. Zitě Pospíšilové chyběla v první půli obvyklá přesnost a přehled, velmi často hrála zbrkle,ale po přestávce se výrazně zlepšila a přispěla k celkovému výsledku. Adéla Motalová se stále potýká se zdravotním handicapem a na jejím výkonu je to vidět, po svých chybách se zapojovala do útočení a podporovala ofenzívu do poslední minuty, Karolína Kozlanská odehrála výborný zápas a patřila k nejlepším domácím děvčatům. Vendula Kuchařová odehrála skvěle posledních 20 minut, v první půli bohužel opět asistovala při obdržené brance a její výkon byl neurovnaný. V záloze dominovala výborná Kamila Dětská, která v druhé půli zavelela ke zteči hostující branky prvním gólem a měla největší podíl na obratu vývoje zápasu – hrála opět na velkém prostoru, plnila role defenzivní i ofenzivní a ukázala mladším spoluhráčkám, že lze otočit zápas i za nepříznivého skóre. Velmi dobře jí sekundoval Míša Dobroslávková, která svými přesnými střelami dokázala skórovat a odehrála další výborné utkání; Denisa Baranová bojovala s bolestivým zraněním a vypomáhala především ve středu pole při bránění nejlepší hostující hráčky. Kristýna Zichalová hrála v první půli pasivně a bojácně, po přeřazení do útoku se její výkon o něco zlepšil, ale zatím nepodává očekávané výkony; Šárce Rybenské se zápas vůbec nepovedl. Nejslabší hráčkou Holešova byla Veronika Kučerová, která nepotvrdila střeleckou mušku z předchozího zápasu, zahazovala šanci za šancí a nedokázala spolupracovat s žádnou spoluhráčkou; její výkon byl nevyzrálý a nekolektivní. Střídající Jaroslav Šefránková hrála po zdravotní pauze a snažila se svým spoluhráčkám pomoci, chyběl jí však důraz a přesnost ve hře. Získaný bod je pro Holešov odměnou za druhou polovinu utkání.

Sestava:                Kasalová