Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Hovorany

DFK Holešov – ZEMAS Hovorany: 8:2 (5:0)

Vysoké vítězství domácích utkání s favoritem soutěže bylo pro mnohé překvapením, a průběh utkání takovému skóre nenasvědčoval, ale výhra domácích je zasloužená. Holešov měl oproti minulému skvělý vstup do zápasu: po úvodním tlaku a šancích faulovala obrana Hovoran útočící Zichalovou a Míša Dobroslávková se v 7. minutě neomylně trefila z téměř 25 metrů – 1:0. DFK pokračoval v přímočaré hře, bojoval celý tým – opět spolehlivě chytající Katka Kasalová neměla mnoho práce, obranu jistě dirigovala Zita Pospíšilová, výborným výkonem se konečně prezentovala Vendula Kuchařová, která dominovala v osobních soubojích, a rovněž obě krajní obránkyně hrály bezchybně, i když mladičká Karolína Kozlanská hlídala nejlepší hovoranskou útočnici a měla s ní plno práce. Kompletní záložní řada koncertovala: s chutí hrající kapitánka Dobroslávková vytvářela se skvěle hrající Kamilou Dětskou šance pro útočnice, do ofenzívy se kombinačně zapojovala i Tereza Vybíralová a výsledkem byly další góly v síti hostí: v 11. minutě po kombinaci osy Motalová-Zichalová-Vybíralová poprvé skórovala v útoku debutující Denisa Baranová na 2:0; ve 22. minutě pak všechny překvapila po rychle rozehraném trestném kopu Míša Dobroslávková a zvýšila na 3:0. Hosté nedokázali na trvalý tlak Holešova účinně reagovat, navíc se konečně dařilo útočnicím, které podporovaly účinně tlak týmu a dokázaly se zapojit do kombinací, a výsledkem byly další branky: ve 30. minutě se po rozehrávce Kuchařové přes Terezu Vybíralovou dostal míč k rozběhnuté Kamile Dětské a ta obešla několik protihráček a přesně zakončila; v 35. minutě vyslaly záložnice Dobroslávková a Vybíralová přesným pasem do šance Denisu Baranovou a ta podruhé skórovala na 5:0. Pak se přece jen dostaly Hovorany do několika šancí, ale Kasalová dokázala vše vychytat, a i když v poslední minutě chybovala, skóre se nezměnilo. Byť holešovští trenéři o poločase nabádali své hráčky k aktivní hře, obraz hry se bohužel změnil od první minuty – hosté zvýšili tlak v záložní řadě, využívali skvělých individuálních schopností svých útočnic a v 51. a 56. minutě lehce snížili za pasivního přihlížení holešovských děvčat. Naštěstí domácí opět zvedli hlavu, byť na některých oporách byla vidět únava a vyčerpání, a dokázali odpovědět v 60. minutě, kdy po krásné kolmici Míši Dobroslávkové zakončila přesně své sólo Adéla Motalová. Hosté měli ještě několik velkých šancí, ale v brance stála neomylná Kasalová a za pomoci obrany dokázala vše vychytat, i když se na konci zápasu snesl na hřiště hustý déšť a terén byl pro gólmanku velmi obtížný. Domácí děvčata opět začala přesně kombinovat a výsledkem byly další branky: v 83. minutě śe přesně ranou k tyči trefila potřetí Dobroslávková a po dvou minutách skórovala po sólu střídající Veronika Kučerová, která uzavřela účet utkání na 8:2. Soupeř si s oslabeným kádrem odvezl vysokou porážku, která byla sice nečekaná, ale proti dobré hře Holešova neměly Hovorany šanci na lepší výsledek.

Brankářka Kasalová opět podala spolehlivý výkon a pokračuje ve standardně dobré hře, Zita Pospíšilová předvedla na postu stopera jistou poziční hru a byla výraznou oporou. Velmi dobře zahrála Vendula Kuchařová, která byla v první půli téměř nepřekonatelná pro útočnice soupeře, je ale potřeba, aby vydržela hrát koncentrovaně až do poslední minuty. Karolína Kozlanská měla opět těžkou úlohu a obstála proti výborné útočnici se ctí, stejně tak jako Adéla Motalová, která se zapojovala do ofenzívy, v druhé půli hrála na hrotu a vsítila pěkný gól. Záložní řadě dominovala Míša Dobroslávková, která třikrát skórovala, dirigovala hru družstva a byla technicky nejlepší hráčkou utkání, Kamila Dětská opět předvedla spolehlivý výkon, který korunovala krásnou brankou. Výraznou posilou byla Tereza Vybíralová, která asistovala u čtyř branek a podporovala útočnou fázi, druhý poločas jí ale došly síly a dohrávala se sebezapřením. Jaroslava Šefránková bránila nejlepší záložnici Hovoran se střídavými úspěchy, stabilní formu na podzim zatím hledá. Denisa Baranová začala v útoku a výsledkem byly dvě její trefy do hostující sítě, pak si vyměnila post s Motalovou a dohrála utkání v obraně, kde srdnatě bojovala do poslední minuty. Kristýna Zichalová se konečně účinně zapojila do kombinací spoluhráček, avšak v druhé půli se ze hry vytratila a vystřídala ji Veronika Kučerová, které se konečně podařilo skórovat. Vítězství je zasloužené a proti tomuto soupeři neočekávané.

Sestava:                Kasalová