Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Ráječko jaro

DFK Holešov – SK Olympia Ráječko: 7:0 ( 2:0 )

Další domácí zápas odehrála děvčata v zatím nejvíce kombinované sestavě – a všem hráčkám, které se představily v sobotních zápasech áčka či béčka či v neděli v dresu žákyň patří poděkování za zodpovědný přístup a vzájemnou výpomoc. První tým hrál proti soupeři od první minuty s cílem vstřelit co nejdříve branku, ale velmi rychle přizpůsobil svou hru odevzdanému soupeři.V obraně sice vynikala s přehledem hrající Tereza Vybíralová, ale od začátku se do svého tempa nemohla dostat Míša Dobroslávková, byť vedle ní hrála ten den už druhý kvalitní zápas čerstvá maturantka Adéla Kozubíková, a ani útočná dvojice nedokázala spolupracovat efektivně, a tak se o tvořivou kopanou snažila pouze Kamila Dětská, ale u spoluhráček nenacházela téměř žádnou odezvu. V 9. minutě se přece jen Hance Samsonkové podařila pěkná akce: na hranici šestnáctky vybojovala míč a po jejím přesném centru a skrumáži před brankou konečně úspěšně otevřela skóre Dobroslávková – 1:0. O dvě minuty později zvýšil DFK vedení – po chybě stoperské dvojice hostí se byť s problémy prosadila Kučerová. Poté hra opět upadla do průměru, domácí celek nedokázal jednoduše kombinovat, zahazoval šanci jednu za druhou a v týmu vládla zbytečná nervozita. Hra vyhovovala soupeři, který sice domácí branku neohrozil, ale také díky nedůrazu a nepřesnostem Holešova odolával jeho tlaku celkem bez problémů. Po přestávce sice DFK vstřelil další gól – v 55. minutě zahrávala Míša Dobroslávková trestný kop, hlavičkovala Samsonková a úspěšně dorážela Kristýna Zichalová, ale tempo hry poté opět opadlo; soupeř se nezmohl na vážnější odpor a pomalá hra mu vyhovovala. V 67. minutě vhodila Karolína Kozlanská autové vhazování na nohu Kamile Dětské, ta uvolnila přihrávkou Vendulu Kuchařovou – 4:0. Teprve posledních 15 minut jakoby se na hřišti objevil nový tým – domácí děvčata hrála s chutí, vytvářela pěkné kombinace a snažila se o efektivní zakončení – v 78. minutě se to povedlo Haně Samsonkové po střele do šibenice, o minutu později po ose Dobroslávková – Samsonková – Dětská zakončila posledně jmenovaná a v 85. minutě po samostatné akci uzavřela účet utkání Míša Dobroslávková. DFK Holešov vyhrál zaslouženě, ale po velmi neurovnaném výkonu.

Veronika Bělašková neměla při utkání téměř žádnou práci, podává stabilní výkony a patří mezi stálice týmu, v obraně byla jednoznačně nejlepší Tereza Vybíralová, hrající s chutí a v klidu to, co bylo potřeba. Vendula Kuchařová předvedla neurovnaný výkon, střídala dobré a průměrné okamžiky jako již několik zápasů před tím, Kristýně Zichalové se zápas nepříliš vydařil stejně jako Karolíně Kozlanské; obě děvčata sbírají zkušenosti a jejich čas jistě přijde. V záloze hrála dobře v defenzivní části Adéla Kozubíková, tentokrát jí nevyrovnaně sekundovala Míša Dobroslávková, byť vsítila dvě branky; její dirigentský výpadek nedokázal nikdo nahradit a trpěla tím hra celého družstva. Dita Hovořáková si rovněž pomalu zvyká na tempo hry žen, na druhé straně odehrála výborný zápas Kamila Dětská , která jednoznačně dominovala především v okamžicích, kdy nikdo z hráček nechtěl na sebe převzít zodpovědnost, a byla opět nejlepší na hřišti. Hanka Samsonková vsítila pěknou branku, ale do výkonu v Drnovicích jí hodně chybělo, Veronika Kučerová opět nepřesvědčila a její náhradnice Fibichová se nedokázala prosadit herně ani gólově.

Sestava:                 Bělašková

Kozlanská        Vybíralová    Kuchařová        Zichalová

Hovořáková    Dobroslávková    Kozubíková        Dětská

Samsonková    Kučerová

Střídala: Fibichová

Branky:        2 Dobroslávková, po 1 Kučerová, Zichalová, Kuchařová, Samsonková,