Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Šternberk

FK Šternberk – DFK Holešov A: 0:0


Další zápas na půdě soupeře opět nepřinesl DFK očekávané vítězství, byť předvedený výkon byl mnohonásobně lepší předcházejícího. Holešov se bez bázně pustil do svého soupeře a výsledkem bylo několik šancí, ale nezkušená Veronika Kučerová na hrotu nedokázala efektivně zakončit. Postupně domácí vyrovnali hru a jejich dvojice útočnic vytvářela často nebezpečné situace před Veronikou Bělaškovou; ta naštěstí všechny šance vychytala. S chutí hrající Míša Dobroslávková tentokrát od začátku dirigovala hru hostí, rozdělovala přihrávky a snažila se i o střelecké zakončení, ale bohužel jí chyběla přesná muška, přitom jí dobře ve hře sekundovala Adéla Kozubíková, která ve středu pole sbírala míče a aktivně presovala domácí hráčky. Velmi dobře hrála i Lenka Vališová, která všechny přihrávky vzorně zpracovávala, dominovala v osobních soubojích a vytvářela šanci pro spoluhráčky, ale bohužel nenacházela v útoku pochopení pro svou hru. Stoperská dvojice Tereza Vybíralová – Adéla Motalová opět předváděla spolehlivou hru, ale oproti minulému zápasu měla proti sobě mnohem nebezpečnější hráčky. Dva skvělé úniky agilně hrající Kamily Dětské nabídly milimetrové pasy do malého vápna Šternberka, ale nedůrazná Kučerová buď nebyla na místě nebo šanci skórovat odmítla nedůrazem v koncovce. Hosté měli několik dalších vyložených šancí, především střela Hanky Samsonkové po rohu měla skončit v brance, ale vyhlavičkovala ji domácí hráčka. Úvod druhé půle patřil opět hostům, kteří několikrát nebezpečně ohrozili domácí brankářku, ale znovu chyběla přesnost v zakončení. Po vystřídání bázlivé Kučerové se tlak hostí zvýšil s příchodem mladičké Denisy Baranové, která byla i u téměř penaltového zákroku domácí obrany, ale bez hvizdu rozhodčího. Hosté měli velký počet šancí ke skórování, které neproměnili, ale ke cti domácích je třeba říci, že i oni několikrát nebezpečně ohrozili brankářku DFK. Celkový výsledek je zklamáním pro Holešov, ale hráčkám nelze nic vytknout. Chybělo fotbalové štěstí a střelecká muška, ale za bojovnost a nasazení si pochvalu zaslouží téměř celé družstvo.

Veronika Bělašková několikrát zachránila svůj tým od pohromy, ale velké rezervy měla při vybíhání; Tereza Vybíralová s Adélou Motalovou zahrály bezchybně, stály proti nim kvalitní útočnice Šternberka, které naštěstí dokázaly eliminovat, Adéla se snažila o rozehrávku a střelecké zakončení. Na Vendule Kuchařové byla vidět únava z předcházejícího dne, zato žákyně Kristýna Zichalová předvedla počtvrté ve dvou týdnech bezchybný výkon – svou o hlavu větší soupeřku čistě bránila, efektivně rozehrávala a zařadila se tak mezi mladé naděje DFK. V záloze jasně dominovala Míša Dobroslávková – držela v rukou otěže utkání, nabízela útočnicím šance přesnými pasy a sama se také snažila o střelbu. Velmi dobře vedle ní zahrála Adéla Kozubíková, která splnila svou defenzivní roli, rovněž Kamila Dětská předvedla zlepšený výkon a několikrát nabídla možnost skórovat svými přesnými pasy. Kapitánka Hana Samsonková hrála ofenzivněji až v druhé půli, tentokrát jí v závěru chyběly síly. V útoku překvapila výborným výkonem Lenka Vališová, která přes kondiční manko efektivně a pro kolektiv hrála celý zápas a nabízela krásnými přihrávkami šance spoluhráčkám; Veronika Kučerová opět nepřesvědčila, zatím na tuto soutěž nemá zkušenosti. Výkon Denisy Baranové byl příslibem, její výkon je limitován především zdravotním stavem.


Sestava:                Bělašková

Kuchařová    Vybíralová    Motalová    Zichalová

Samsonková    Kozubíková    Dobroslávková Dětská

Kučerová    Vališová

Střídala:        Baranová

Nejlepší hráčka:    Míša Dobroslávková a Lenka Vališová

Mgr. Svatava Ságnerová

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz