Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Kunštát

FK Kunštát – DFK Holešov: 1:2 (0:2)


V posledním utkání na hřišti soupeře se střetl holešovský tým s druhým celkem tabulky Kunštátem, který mu byl na podzim nejvyrovnanějším soupeřem: DFK opět nastupoval v neúplné sestavě, ale cílem bylo jednoznačně zvítězit a potvrdit tak první příčku v tabulce. Domácí zahájili zápas dlouhým nákopem před branku Holešova a po prvním kiksu debutující Šárky Rybenské hned v 1. minutě pohrozili, naštěstí však jejich zakončení bylo nedůrazné a nepřesné. Holešov postupně ovládl hru, především Míša Dobroslávková ve středu pole na podmáčeném terénu skvěle dirigovala tempo zápasu a vybízela přesnými pasy útočnice k zakončení; z nich byla nejagilnější Dominika Stolářová, která vytvářela šance pro své spoluhráčky v záloze i útoku. Pokud se domácí dostali na polovinu Holešova, tak to bylo po obou stranách hřiště, kde se většině děvčat první polovina nevydařila; zato stoperská dvojice Tereza Vybíralová s Jolanou Ďurišovou hrála skvěle, ovládla střed pole a vypomáhala chybující Rybenské a Kuchařové, které bojovaly se soupeřkami i samy se sebou. Tlak DFK sílil a v 21. minutě po krásném přiklepnutí do té doby téměř neviditelné Kolesárové se prosadila Stolářová a Holešov vedl. Domácí celek pokračoval ve vyrovnané hře, ale DFK dominoval díky souhře Dobroslávkové a Stolářové a po jejich kombinacích několikrát ohrozil střelami zdálky domácí branku; jeho tlak nakonec vyvrcholil po nebezpečném protiútoku Kunštátu, kdy skvěle zasáhla Tereza Vybíralová, vyvezla míč na polovinu soupeře a ten putoval po ose Dobroslávková – Stolářová do domácí branky, když doklepávala Nikola Kolesárová. V druhé půli se Holešov vytratil z hřiště herně a postupně i po kondiční stránce, domácí hráčky několikrát nebezpečně zaútočily a podařilo se jim po chybě obrany a brankářky po rohovém kopu v 75. minutě střelou ze šestnáctky snížit. Zbytek poločasu dohráli hosté díky zkušeným Ďurišové, Vybíralové a Stolářové tak, aby vítězství uhájili. Tímto výsledkem DFK Holešov zvítězil ve své skupině C Moravskoslezské divize žen.

Veronika Bělaštíková podala standardní výkon, byť na obdržené brance měla svůj podíl a ukázala, že patřila mezi hlavní opory týmu na jaře, v obraně naprosto jasně dominovala zkušená dvojice Jolana Ďurišová – Tereza Vybíralová, která zastavovala všechny protiútoky soupeře, dominovala ve vzdušných soubojích a velmi často účinně vypomáhala i svým mladším spoluhráčkám. Šárka Rybenská zažila premiéru v první týmu – první poločas bojovala se svou soupeřkou i sama se sebou, druhá půle byla z její strany výrazně lepší a kromě bránění se snažila i o rozehrávku. Vendula Kuchařová, která má mnohem větší hráčské zkušenosti, tentokrát herně propadla a zápas se jí vůbec nevydařil. Skvělý výkon opět předvedla Míša Dobroslávková, která zejména v první půli ovládla střed hřiště, posílala přesné pasy útočnicím a sama se snažila střelbu zdálky; zpočátku s ní velmi dobře spolupracovala Adéla Kozubíková, ale v druhé půli upadla do průměru a její defenzivní práce celému týmu výrazně chyběla. Ne zcela fit nastupovala do zápasu Kristýna Zichalová, což bylo vidět hlavně v prvním poločase, zato po přestávce patřila mezi nejlepší hráčky a předvedla takticky vyzrálý výkon; Denisa Baranová nestačila bohužel fyzicky a její herní absence byla jednou z příčin protiútoků soupeře. V útoku jednoznačně dominovala herní zkušenost a vyzrálost Dominiky Stolářové, která se podílela na obou brankách, po poločase jí však došly síly a utkání dohrávala vyčerpaná. Nikola Kolesárová působila zpočátku nenápadným dojmem, mnoho nadějných přihrávek záložnic nezužitkovala; postupně se ale rozehrála k dobrému výkonu a snažila se o spolupráci se svou mnohem zkušenější útočnicí. Holešov vyhrál po bojovném výkonu ve výrazně  kombinované sestavě a potvrdil své první místo v soutěži.


Sestava:                Bělaštíková

Kuchařová        Vybíralová    Ďurišová        Rybenská

Zichalová        Kozubíková        Dobroslávková    Baranová

Stolářová    Kolesárová

Branky:        Stolářová, Kolesárová

Nejlepší hráčka:    Tereza Vybíralová, Jolana Ďurišová a Míša Dobroslávková

Mgr. Svatava Ságnerová

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz