Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Kotvrdovice

Rakovec Kotvrdovice – DFK Holešov A: 4:1 ( 2:1 )


Nepříjemné překvapení čekalo v prvním soutěžním na příznivce holešovského celku – po suverénním podzimu všichni očekávali podobný jarní úvod, ale opak byl pravdou, po bezkrevném výkonu DFK zaslouženě prohrál. Začátek zápasu začaly hostující hráčky náporem, dostaly se několikrát k brance Rakovce, ale nezkušené mladé útočnice nedokázaly ani jednou efektivně zakončit. Postupně se hra vyrovnala, domácí celek těžil především z nepřesné hry DFK – vůbec se nedařilo středovým hráčkám, chyběla zde jakákoliv rozehrávka a herní myšlenka. Domácí se postupně osmělili a poprvé udeřili ve 20. minutě, kdy po chybné komunikaci obránkyň a brankářky pohodlně skórovali. Všichni čekali na rozhodnou odpověď Holešova, ale opak byl pravdou – nepřesností ve hře přibývalo, jindy technická Míša Dobroslávková si nedokázala tentokrát poradit s terénem ani soupeřkami, v nepřesnostech jí sekundovala Kamila Dětská, která byla u druhé branky domácích po svém zbytečné odkopu k vlastní brance. Před půlí se konečně poprvé prosadila slabě hrající Kuchařová, ale pauza hostujícímu celku nepomohla, jeho špatný výkon se naopak stupňoval. Hra stoperské dvojice se postupně rozpadla, Adéle Motalové se nedařilo zastavovat protiútoky domácích, a tak se několikrát brankářka Bělašková ocitla tváří v tvář domácím útočnicím; naštěstí zopakovala svůj výborný sobotní výkon a kapitulovala pouze dvakrát - poprvé po rohovém kolu a sérii chyb při bránění, podruhé po chybách hráček pravé strany hřiště. Úvodní zápas se Holešovu vůbec nevyvedl vlastní vinou, chybělo potřebné nasazení, chuť hrát a bojovat o vítězství.

Brankářka Veronika Bělašková nenese na prohře podíl, několikrát naopak zastavila nebezpečné útoky domácích, v obraně odehrála dobrý zápas po nemoci netrénující Tereza Vybíralová, který spolehlivě držela svůj post, ale doplácela na chyby spoluhráček. Další hráčky defenzívy podaly podprůměrný výkon. Záložní řada doplatila na absenci tvůrčí hry obvyklých opor, o hru dopředu s patřičným nasazením se obětavě snažila pouze Hana Samsonková, která však zůstala osamocena; pochvalu zaslouží rovněž 14-letá Kristýna Zichalová, která odehrála druhé utkání ve dvou dnech a opět podala bezchybný výkon. Útočná dvojice Holešova byla neškodná, nedokázala spolupracovat a domácí branku téměř neohrozila. Mezi málo pozitiv utkání patří návrat Lenky Vališové – Kubicové po mateřské dovolené a několikaleté přestávce na fotbalový trávník.


Sestava:                Bělašková

Skalická    Vybíralová    Motalová    Kozubíková

Samsonková    Dobroslávková Dětská    Zichalová

Kučerová    Kuchařová

Střídala:        Vališová

Branka:        Kuchařová

Nejlepší hráčka:    Hana Samsonková

Mgr. Svatava Ságnerová

Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz