Robert Dojčár

© 2019 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Kostelec

DFK Holešov A – FC Kostelec na Hané: 7:0 ( 2:0 )


První domácí zápas áčka DFK očekávali fanoušci s netrpělivostí – potvrdí se nepřesvědčivé výkony děvčat z prvních kol nebo zvítězí fotbalová kvalita a Holešov se dočká prvního vítězství ?! To druhé se nakonec ukázalo pravdou, domácí celek suverénně i při absencích přehrál svého soupeře a vstřelil mu sedm gólů. DFK nastoupil do utkání posílen o Dominiku Stolářovou, hrající v juniorce Slovácka, a tato hráčka byla od začátku jednou z nejagilnějších – využívala skvělých přihrávek Míši Dobroslávkové ze středu pole, těžila ze hry Hanky Samsonkové na pravé záloze, a svým pohybem a technikou dělala obraně Kostelce největší problémy. Dobře jí sekundovala 14-letá Denisa Baranová, která nastoupila poprvé v základní sestavě domácích, a tento tah se trenérům vyplatil – Denisa podstupovala neohroženě souboje se stoperskou dvojicí hostí, kombinovala se spoluhráčkami a vytvářela tak pro ně herní prostor. Holešov měl nepřeberné množství šancí – po únicích Samsonkové několikrát chybělo štěstí Baranové, pěknými střelami se blýskla i Dobroslávková, přesná muška chyběla i Kuchařové a dalším hráčkám. Posledně jmenované napravila své zaváhání ve 24. minutě, kdy po krásně zahraném rohu Hanky Samsonkové skórovala hlavou potřetí v soutěži. Další šance nedokázal Holešov proměnit a hosté ohrožovali domácí sporadicky; konec poločasu se pak nesl ve znamení únavy všech děvčat při velmi teplém počasí. Druhá půle vyšla skvěle domácím – dva samostatné úniky Dominiky Stolářové ve 46. a Hany Samsonkové ve 47. minutě prakticky zápas rozhodly. Holešov poté polevil v útočném tlaku a několikrát nedůslednost obrany a brankářky dovolila Kostelci ohrozit jeho branku, gólovým efektem však jejich snahy neskončily ani jednou. Naopak v 58. minutě přidala po centru Venduly Kuchařové další branku Samsonková. Poslední třetina zápasu byla neurovnaná, domácí spálili mnoho šancí, ale naposled dvakrát udeřili před koncem zápasu: v 86. minutě se po závaru v malém vápně a několikanásobné dorážce trefila střídající Kučerová a o minut později po nádherné přihrávce Míši Dobroslávkové zakončila své střelecké vystoupení Stolářová třetí brankou. Holešov konečně vyhrál, a to zcela po zásluze, a kromě několika vlastních chyb nenabídl soupeři šanci na rovnocenný průběh zápasu. Vysoké skóre je povzbuzením pro děvčata do dalších zápasů.

Veronika Bělašková chytala po dopoledním béčku druhý zápas a byla na ní patrná únava, přesto je vidět velký pokrok v její kopací technice a přehledu. V obraně hrála nejlépe Adéla Motalová, snažila se o rozehrávku a zakončení, Tereza Vybíralová podala standardní výkon, ale v druhé půli se nevyvarovala několika nepřesností. Vendula Kuchařová skórovala a přihrála na branku, ale potřebuje svou hru zklidnit, Kristýna Zichalová přes zdravotní handicap zahrála opět spolehlivě. V záloze se dařilo opět Míše Dobroslávkové v rozehrávce a kombinaci, je hlavním hracím motorem týmu, ale potřebuje ještě zapracovat na kondici, aby v tempu vydržela celý zápas; velmi dobře zahrála i Hana Samsonková, která skvěle rozehrávala a kombinovala, ale i ona měla herní výpadky kvůli kondici. Ve středu zálohy nebyla proti minulému týdnu stejně přesvědčivá Adéla Kozubíková, zato Kamila Dětská předvedla jeden ze svých velmi dobrých výkonů. V útoku jasně dominovala herním přehledem, poziční hrou a chladnokrevným zakončením Dominika Stolářová, velmi dobře jí sekundovala Denisa Baranová. Vítězství Holešova byla naprosto zasloužené.


Sestava:                Bělašková

Kuchařová    Vybíralová    Motalová    Zichalová

Samsonková    Kozubíková    Dobroslávková Dětská

Stolářová    Baranová

Střídala:        Kučerová

Branky:        3 Stolářová, 2 Samsonková, po 1 Kuchařová a Kučerová

Nejlepší hráčka:    Dominika Stolářová

Mgr. Svatava Ságnerová

  
Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz