Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Jiskra Brodek u Konice

Jiskra Brodek u Konice – DFK Holešov A: 0:6 ( 0:3 )

Zápas na podzim nejvýše poraženého soupeře s Holešovem se nesl od začátku v jednoznačném duchu: hosté útočili a snažili se o zteč domácí branky, ale na rozdíl od loňska byli velmi nepřesní. Sestava oproti minulému kolu doznala značných změn, a tak se DFK představil s pěti !!! 14-letými hráčkami, z nichž některé zažily svou premiéru v áčku, ale ta se povedla pouze Ditě Hovořákové, ostatní hrály zakřiknutě a nepřesně. Počáteční nápor Holešova vedla od začátku skvěle hrající Míša Dobroslávková ve středu pole, která rozdělovala přesné přihrávky do stran a útočnicím, ale nacházela pochopení pouze u Hanky Samsonkové na pravé straně zálohy a rovněž Lenky Vališové v útoku. Ostatní děvčata hrála nejistě, kazila přihrávky a nedohrávala osobní souboje, což osmělilo zakřiknutého soupeře, který se několikrát dostal před branku hostí, ale bez výrazného efektu. Řadě šancí zabránila neukázněnost Kučerové v útoku, která opakovaně mařila šance spoluhráček ofsajdovým postavením, a tak musely na sebe vzít odpovědnost záložnice: po nepřeberném množství šancí se konečně v 10. minutě po jejich kombinaci trefila Dobroslávková. Hra se dále nesla ve stejném duchu, špatný přístup krajních hráček zbytečně zatěžoval středopolařky, a teprve v 30. minutě se za přispění domácí hráčky podruhé trefila Lenka Vališová. Trenéři se snažili o změny v rozestavení, přesunuli nevýraznou Kozubíkovou na hrot útoku, a ta se prosadila v 38. minutě po nahrávce Vališově na 3:0. Druhá půle začala opět náporem hostí, ovšem až do 57. minuty bez efektu, naopak zbytečné chyby v ofenzívě povzbudily domácí děvčata k několika pokusům ohrozit Kuchařovou v brance Holešova. Neúnavná hra a bojovnost dvojice Dobroslávková – Samsonková, podporovaná Vališovou v útoku, se zúročila následovně: v 57. minutě po kombinaci Dobroslávková – Zichalová se opět trefila Hana Samsonková, v 65. minutě po nezištné přihrávce Vališové skórovala konečně Kučerová, a šest minut před koncem přidala skvělá Lenka Vališová svou druhou branku. Utrápené utkání skončilo výhrou Holešova, ale pouze díky bojovnosti a vysokého nasazení několika hráček, většině se utkání nepovedlo.

Vendula Kuchařová zaskočila v brance za nemocnou Bělaškovou, a neměla příliš práce, ale hrála nekoncentrovaně a zbrkle. Stoperská dvojice neměla příliš práce, avšak trpěla špatnou hrou křídelních obránkyň, které odehrály ustrašeně celé utkání; konec zápasu odehrála Adéla Motalová na hrotu útoku. V záloze jasně dominovaly Míša Dobroslávková a Hana Samsonková, které mají lví podíl na vítězství, ostatní hráčky nepodaly obvyklý výkon. Dobrou premiéru v A-týmu zažila 13-letá Dita Hovořáková, která ve druhé půli nahradila nevýraznou Jarču Šefránkovou, a několikrát se účinně zapojila do kombinace středopolařek. V útoku jasně dominovala Lenka Vališová nasazením,skvělou poziční hrou a dvěma brankami; Veronika Kučerová na tuto soutěž zatím nemá zkušenosti.

Sestava:                 Kuchařová