Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Drnovice jaro

Sokol Drnovice – DFK Holešov A: 2:5 ( 1:4 )

Další zápas odehrál holešovský celek ve složité situaci, neboť áčko i béčko hrály současně svá utkání, takže nebyl možný obvyklý přesun hráček mezi oběma celky, a proto obě družstva odjela do Drnovic i Březůvek v kombinovaných sestavách. První celek začal hrát s půlhodinovým zpožděním, ale od prvního okamžiku se odhodlaně pustil do svého soupeře a výsledkem bylo několik šancí, které však končily u nedůrazu při zakončení. Krásnou akcí v 5. minutě otevřel konečně DFK skóre: po přesném pasu Míši Dobroslávkové utekla s chutí hrající Hanka Samsonková své obránkyni a po kličce v šestnáctce neomylně otevřela účet utkání – 0:1. Holešov hrál pěkný kombinační fotbal, kterému dominovala zkušená osa Vybíralová – Ďurišová - Motalová v obraně s Dobroslávkovou a Dětskou v záloze, se nimiž nejlépe spolupracovala Samsonková, hrající tentokrát na útočném postu. Zbývající mladá a nezkušená děvčata hrála spolehlivě, ale zbytečně zakřiknutě, chyběl jim důraz v osobních soubojích a zakončení, a tak na sebe zodpovědnost vzala opět zkušenost v týmu: v 23. minutě po přiklepnutí Samsonkové střílela krásně bez přípravy Míša Dobroslávková – 0:2, v 26. minutě po rozehrávce Jolany Ďurišové zakončovala střelou Samsonková a konečně se trefila hlavou Denisa Baranová na 0:3, a v 33. minutě po nádherné individuální akci prošla přes tři protihráčky Kamila Dětská a neomylně namířila do domácí branky – 0:4. Holešov hezky kombinoval s rozehrávkou od brankářky Kuchařové především přes Adélu Motalovou, která vyvážela míče na polovinu soupeře a zapojovala se do kombinací hostí, ve středu pole skvěle pracovala zkušená Dětská, nejen jako bránící hráčka, ale zároveň předváděla krásné individuální průniky a zásobovala centry své mladé spoluhráčky. Domácí celek měl zkušenou hráčku na pozici stopera, která byla největší překážkou pro hosty, protiútoky řešil jednoduchými nákopy přes celé hřiště, ale v obraně DFK hrála skvěle ve středu Ďurišová, která spoluprací se stoperkou a brankářkou dokázala vyřešit všechny útočné pokusy domácích. Přesto Drnovice v 35. minutě snížily – při rohovém kopu neobsadily holešovské hráčky nejvyšší domácí útočnici a ta pohodlně skórovala. Nástup do druhé půle patřil opět hostím- Kamila Dětská předvedla ve 46. minutě sólový průnik přes půlku hřiště, vyslala přihrávkou do šestnáctky Dobroslávkovou a ta se opět nemýlila – 1:5. Ve druhém poločase vystřídala zakřiknutě hrající Ditu Hovořákovu další mladičká hráčka Karolína Kozlanská, a trenéři udělali další změny na postech, ale ty nevedly ke zvýšení tlaku DFK, naopak hostující celek ztratil své tempo hry, některým hráčkám docházely fyzické síly, a tak se domácí děvčata dostala několikrát do šancí, kterým však chyběla přesnost. Na hráčkách Holešova byl patrný rozdíl ve hře zkušených a mladých děvčat – starší garnitura bez problémů poločas dohrávala a vytvářela šance pro generaci mladší - tyto hráčky však po jejich boku zatím sbírají zkušenosti, a nedokáží se jim vyrovnat v nasazení a odhodlání v soubojích - proto se již výsledek neměnil, pouze domácí celek po chybě obrany – opět neobsazené hráčky - snížil na konečných 2:5. Utkání zaslouženě vyhrál Holešov po dobrém výkonu.

Vendula Kuchařová neměla na obdržených brankách podíl, dobře rozehrávala a spolupracovala s defenzívou, v ní dominovala v první půli Jolana Ďurišová přehledem, odehranými vysokými míči a rozehrávkou, dobře jí sekudovala s přehledem hrající Tereza Vybíralová, dobrý výkon podala i Adéla Motalová. Kristýna Zichalová a později Karolína Kozlanská hrály snaživě na kraji obrany, ale zatím se stále velkému fotbalu učí. V záloze byla jasně nejlepší Kamila Dětská, která pracovala na velkém prostoru a zastala post jak po stránce defenzívy, tak i hry dopředu včetně vstřelení branky, vedle ní se starala o rozehrávku a gólové zakončení Míša Dobroslávková; oběma krajním záložnicím chybělo větší nasazení a důraz. V útoku dominovala s chutí hrající Hana Samsonková rychlostí, přímočarou hrou a přehledem, vedle ní se snažily o spolupráci Denisa Baranová a později Veronika Kučerová,které sbírají zkušenosti a z přístupu a herního pojetí svých starších spoluhráček by si měly vzít příklad pro svou fotbalovou budoucnost. DFK vyhrál zaslouženě po pěkném výkonu především v první půli zápasu.

Sestava:                Kuchařová