Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Boskovice jaro

DFK Holešov A - FC Boskovice: 6:0 ( 5:0 )

Další domácí zápas áčko odehrálo za pěkného slunečného počasí. Do svého soupeře se děvčata pustila od první minuty a hned se jim po skrumáži podařilo skórovat Dominikou Stolářovou. DFK pokračoval v náporu, v záloze dobře kombinovaly Hanka Samsonková s Míšou Dobroslávkovou a skvělou práci v defenzívě opět odváděla Kamila Dětská. Útoky vedl Holešov především přes Stolářovou, která vytvářela šance pro zakončení dalších hráček, ale poprvé hrající Nikola Kolesárová nebyla v koncovce důrazná a dalším chyběla přesnost. Ve 12. minutě se podruhé po kombinaci se Stolářovou trefila Míša Dobroslávková a v 17. minutě tatáž hráčka zvýšila opět střelou na 3:0. Hosté, kteří nastupovali do zápasu s určitými nadějemi, je tímto okamžikem ztratili a režii zápasu měli plně ve svých rukou domácí, kteří útočili v první půli především po pravé straně, dopředu se rovněž snažila vést protiútoky Kamila Dětská. Po kratičké pauze pokračoval opět tlak Holešova a během dvou minut bylo rozhodnuto: v 31. minutě se po střele Stolářové konečně trefila po dorážce Nikola Kolesárová a v 33. minutě ukázala svou technickou vyspělost opět hráčka juniorky 1. FC Slovácka a zvýšila na 5:0. Hosté zcela rezignovali a poločas dohráli pod tlakem domácích. Druhá půle se nesla ve znamení nepřesné hry Holešova, tempo zápasu výrazně pokleslo a ani několik střídání nepomohlo k zopakování obrazu první půle, přesto domácí ještě zvýšili své vedení Adélou Motalovou po centru Stolářové. Vítězství DFK bylo zcela jednoznačné a zasloužené.

Veronika Bělašková předvedla v brance dobrý výkon, její forma je ustálená a na dobré úrovni, na postu stopera se poprvé v mistrovském zápase představila stále ještě 14-letá Vendula Kuchařová a svou premiéru až na několik zaváhání v druhé půli zvládla bezchybně. Velmi dobře hrála až do svého zranění Tereza Vybíralová na postu předstoperky, její hra byla aktivní a bezchybná, svůj standard předváděly na krajích obrany Adéla Motalová a Kristýna Zichalová. V záloze se v první půli dařilo Haně Samsonkové, pak se ze hřiště vytratila herně i kondičně, dobrou rozehrávkou a střeleckým zakončením se blýskla Míša Dobroslávková. Skvělý výkon opět předvedla spolehlivá Kamila Dětská, která se zápas od zápasu a nenápadnou a trpělivou hrou výrazně pomáhá celému týmu, Adéle Kozubíkové se utkání příliš nevydařilo. V útoku jasně dominovala přehledem a technickou vyspělostí Dominika Stolářová, vedle se poprvé představila Nikola Kolesárová, která teprve sbírá zkušenosti. Na hřiště se v závěru utkání rovněž dostaly Jarča Šefránková, Karolína Kozlanská a Veronika Kučerová, které se učí od svých zkušenějších spoluhráček.

Domácí tým po zásluze zvítězil a potvrdil své vedoucí postavení v tabulce.

Sestava:                Bělašková