Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Sportovní činnost a aktivity - DFK Holešov - Mutěnice jaro

FK Mutěnice – DFK Holešov B: 4:0 (2:0)

K dalšímu utkání odjel rezervní tým značně oslaben o nemocné hráčky, a o ty, jimž hráčské povinnosti dělají problémy jako takové … O deseti ovšem sehrál tým vynikající zápas a byl více než rovnocenným soupeřem domácímu celku; bohužel rozhodly zbytečné chyby a fyzické síly … Do 25. minuty odolával Holešov náporu Mutěnic celkem bez problémů, pak se ale poprvé dopustila chyby stoperská dvojice při nedůsledném bránění po rohovém kopu a domácí šli do vedení. Vyrovnaná hra obou celků pokračovala, domácí branku několikrát ohrozila agilní Veronika Kučerová, ale ledabylé zakončení vzalo DFK šanci na vyrovnání; naopak po chybě stoperky zvýšily Mutěnice na 2:0. Po přestávce přes zdravotní handicap dvou hráček pokračovali hosté ve vyrovnané hře, přesto padly další branky po chybě gólmanky a opět stoperky. Celkový výsledek je vzhledem k sestavě a absencím velmi dobrý, trenéři byli rovněž spokojeni s obětavým výkonem a bojovností hráček. Bez výkyvů odchytala zápas Vendula Kuchařová, ze stoperské dvojice opět dominovala bezchybným bráněním a rozehrávkou Kristýna Zichalová, také stoperka Jarča Šefránková přes několik chyb podala solidní výkon. Obě krajní obránkyně hrály velmi dobře, zvláště debut 14-leté Karolíny Kozlanské všechny překvapil – po celý zápas dokázala uhlídat o dvě hlavy vyšší soupeřku, skvěle jí odebírala míče a snažila se o konstruktivní rozehrávku. V záloze jasně dominovala Adéla Kozubíková, která předvedla zatím svůj nejlepší výkon, dobře jí ve hře sekundovala Dita Hovořáková, která se výrazně zlepšila oproti prvnímu zápasu. Obětavě bojovaly rovněž nachlazená Aneta Procházková i Kristýna Habancová. Veronika Kučerová která má největší talent ze všech zúčastněných, vynikla v první půli několika úniky, ale zde jí zjevně chyběly zkušenosti, druhý poločas byl z její strany podprůměrný. Všechny bojující hráčky si za svůj výkon zaslouží pochvalu a uznání, v týmu hrála polovina 13-14- letých děvčat, což je pro budoucnost DFK Holešov velmi nadějné.

Sestava:                Kuchařová