Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová

Charitativní akce a sbírky - Sbírky - Srdíčkový den 13.9.2010

Srdíčkový den na holešovském gymnáziu

13. září 2010 proběhl v České republice Srdíčkový den, který pořádá v celé naší zemi občanské sdružení Život dětem. Tradičním účastníkem této charitativní akce je i holešovské gymnázium, a i v tento den vyrazily do ulic města tři dvojice děvčat s cílem propagovat pomoc potřebným jednak pomocí vytištěných letáčků, jednak prodejem plastových klipů ve tvaru srdíčka. Výtěžek z prodeje srdíček byl tentokrát určen na pomoc dětským oddělením nemocnic v České republice a dětským zařízením, která pečují o nemocné a handicapované děti, a to na nákup přístrojové a zdravotnické technologie a na rekonstrukci a zlepšení prostředí těchto oddělení. Část vybraných finančních prostředků bude použita na potřeby speciálních pracovišť v Praze, která pečují o dětské pacienty z celé republiky.

Děvčata z třetího ročníku Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov při veřejné charitativní sbírce získala od občanů finanční obnos 10 566,- Kč a patří jim za to velký dík; a poděkování za peněžní částku patří především všem lidem, kteří se sbírky zúčastnili zakoupením plastového srdíčka a vyjádřili tak solidaritu s nemocnými dětmi.

Mgr. Svatava Ságnerová


Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz