Robert Dojčár

© 2019 Mgr. Svatava Ságnerová

Charitativní akce a sbírky - Senioři - Holešovské gymnazistky v Centru pro seniory

Holešovské gymnazistky v Centru pro seniory


Má smysl věnovat svůj volný čas starým lidem, zajímat se o problémy seniorů, případně spolupracovat s institucemi, které o tuto věkovou skupinu profesně pečují ? Na tyto otázky si jednomyslně odpověděla skupina studentek Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov, která má zájem touto problematikou zabývat se nejen v době svého volna, ale i ve svém budoucím povolání, a která se rozhodla pracovat ve prospěch Centra pro seniory v Holešově.


Úvodní školení proběhlo začátkem května na půdě CPS, kde se děvčata seznámila s chodem této instituce, se základními pravidly komunikace a práce s klienty. Kontakt mezi gymnáziem a CPS byl navázán pod záštitou Samari o.s., dobročinné organizace, a vedoucí spolupráce je zástupce ředitelky pro sociální úsek Mgr. Petra Miklíková.


Přeji všem zúčastněným co nejvíce pozitivních podnětů, trpělivosti a tolerance při této práci – každý člověk se jednou ocitne v roli seniora a čím více a kvalitněji bude na tuto pozici a způsob komunikace včetně problematiky připravena mladá generace, tím lépe bude připravena i široká veřejnost.


Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz