Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová


« zpět
Spolupráce české a slovenské asociace školního sportu pokračuje
22. listopadu 2017, 8:53

Spolupráce české a slovenské asociace školního sportu pokračuje

Jaký je současný stav školního sportu v České republice a na Slovensku? Jaký je vztah dnešních dětí k pohybu a sportu? Jaké je postavení učitele tělesné výchovy v dnešní škole z pohledu rodičů a společnosti?

Na tyto a další otázky mohl dostat odpověď návštěvník celostátní Konference o školním sportu na Slovensku, která se konala začátkem listopadu 2017 ve slovenském univerzitním města Trnava. Českou delegaci tvořily viceprezidentka Asociace školních sportovních klubů ČR Mgr. Svatava Ságnerová (vystoupila s příspěvkem na téma Školní sport v České republice) a ředitelka Tauferovy SOŠ veterinární Kroměříž Mgr. Blažena Kubíčková (představitelka školy, která realizuje projekt volnočasových aktivit AŠSK s názvem Centrum sportu).

Na konferenci se představili odborníci, zastupující oblast pedagogickou, lékařskou či slovenské Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu, kteří prezentovali současný stav školního sportu a jeho směřování na Slovensku. Při této příležitosti byla zástupci české i slovenské asociace školního sportu deklarována úzká spolupráce v nastávajícím období v oblastech vzdělávání učitelů TV, výzkumu a sportovních soutěží a pohybových aktivit a bylo přijato komuniké o vzájemné spolupráci obou asociací.


Mgr. Svatava Ságnerová
Viceprezidentka AŠSK ČR


Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz