Robert Dojčár

© 2018 Mgr. Svatava Ságnerová


« zpět
McDonaldsCup a Holešov
13. listopadu 2017, 10:52

McDonaldsCup a Holešov

Mezi nejpopulárnější školní sportovní soutěže patří bezesporu fotbalový projekt, určený pro první stupeň základních škol – ano, zmiňuji populární McDonaldsCup. Jedná se o největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol v Evropě a v letošním roce proběhne již 21. ročník!

Ve dvou věkových kategoriích se od podzimu 2017 postupně utká více než 80 tisíc děvčat a hochů ve věku 6-11 let z téměř čtyř tisícovek základních škol České republiky. Síto postupových bojů nabízí skvělé vyústění: nejlepší týmy ze všech regionů se střetnou ve dnech 29.-30.května 2018 v republikovém finále, které hostí krásný stadion v Ústí n.Labem. Patronem letošního ročníku je nadějný reprezentant a hráč SK Slavia Praha Jaromír Zmrhal – fotbalista, který nepromarnil svůj talent a stal se vzorem pro mnohé malé fotbalisty.

I družstva holešovských základních škol se každoročně pokoušejí proniknout do závěrečných kol tohoto turnaje, v roce minulém bojoval např. o prvenství v krajském kole tým malých fotbalistů z 1. ZŠ Holešov… Motivací pro soutěžící děti je vždy kromě účasti v republikovém finále a setkání s fotbalovými reprezentanty a sportovními vzory rovněž hlavní cena – zahraniční zájezd na utkání vybraného špičkového celku.

Měla jsem možnost zúčastnit se letošního výherního zájezdu, který probíhal pod vedením agentury IMA a patrona minulého ročníku Pavla Nedvěda – Pavel totiž pozval vítězný tým ze ZŠ Hradec Králové k návštěvě do Turína. Malí fotbalisté měli možnost podívat se do proslulého muzea Juvetusu Turín, před nímž denodenně čekají fronty dychtivých fanoušků, dále si kluci prohlédli zázemí fotbalové továrny se zkratkou JT a rovněž shlédli předzápasové zákulisí domácího týmu. Ve 40-ti tisícovém hledišti pak okusili nádhernou atmosféru zaplněného stadionu a společně s fanoušky nadšeně fandili domácímu celku v nelehkém zápase s Beneventem. Nicméně - přítomnost a neosobní přístup, s jakým se Pavel Nedvěd, ikona světového a českého fotbalu, věnoval malým sportovcům, byly tou největší odměnou pro všechny účastníky zájezdu.

Holešovský fotbal vychoval řadu skvělých fotbalistů – třeba v budoucnu vychová i příštího finalistu McDomaldsCupu?!


Mgr. Svatava Ságnerová
Viceprezidentka AŠSK ČR
Hlavní strana | Mapa webu | Kontakt

Mgr. Svatava Ságnerová
Tyršova 1561, 769 01 Holešov, Česká republika, telefon: 573 334 741, e-mail: Svatka.Sagnerova@seznam.cz, www.svatavasagnerova.cz